Češky vyhrály skupinu na MS do 18 let, slovenský zázrak udeřil v oslabení

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

České hokejistky do 18 let už s jistotou účasti ve čtvrtfinále vyhrály na mistrovství světa v Östersundu nad Slovenskem 4:2 a ovládly bez ztráty bodu výkonnostně nižší základní skupinu B. Ve čtvrtečním boji o semifinále se svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského utkají s posledním týmem ze skupiny A, kterým bude poražený z duelu mezi Finskem a Švédskem.

Český tým po výhrách nad Švýcarskem 3:2 a Japonskem 5:2 narazil na dosud také suverénní Slovenky a ujal se vedení v čase 3:17, kdy využila přesilovou hru Adéla Šapovalivová.

Ve 13. minutě ale odpověděla ve vlastním oslabení Nela Lapušanová. Teprve čtrnáctiletá hráčka Žiliny, která po úvodních dvou zápasech vedla se sedmi body produktivitu a s pěti góly byla nejlepší střelkyní šampionátu, překonala gólmanku Michaelu Hesovou bekhendovým blafákem.

Hned za 15 sekund vrátila vedení českému týmu Barbora Juříčková a v 36. minutě zvýšila střelou od modré čáry Eliška Hotová. Ve třetí třetině nejprve snížila v početní výhodě Tatiana Blichová, ale v 52. minutě se také v přesilovce prosadila podruhé v utkání Juříčková. Slovenky ještě 86 sekund před koncem zkorigovaly výsledek díky Zuzaně Dobiašové.