15. dubna 2008 • 00:00

Rangers srazil vlastní gól

Jágr nahrával na všechny tři góly svého týmu, ani to nestačilo NEW YORK/PRAHA - Odehrál jeden z nejlepších zápasů v play off, přesto odcházel z ledu zklamaný. Jaromír Jágr nahrával na všechny tři góly Rangers, z výhry se však radovali Devils. A radost to byla ohromná. V úporné bitvě rozhodla nešťastná teč obránce Staala. Ten si v prodloužení srazil puk do vlastní branky. Zatímco na střídačce New Jersey hráči poskakovali jako šílení, Jágr a spol. se trousili do kabiny zničeně. Byli vyčerpaní a naštvaní. Nešlo jen o vítěznou trefu, i další dvě branky inkasovali po smolných tečích. "V sezoně se nám už něco podobného stalo. A teď to přišlo znovu," posteskl si Tom Renney, kouč Rangers, v listu NY Daily News. Tým z Manhattanu sice má k dispozici další utkání v Madison Square Garden, ovšem v lepší psychické pohodě jsou teď přece jen Devils. Tři kuriózní trefy je postavily na nohy. "Jestli to s námi něco udělá? To ukáže až čas," reagoval Renney. "V sezoně jsme si sice vedli lépe, ovšem zápasy byly vyrovnané. Všem nám bylo jasné, že to teď v play off nebude procházka parkem." Prokletý večer začal pro Rangers ve 4. minutě. Před branku si najel Brylin a od jeho brusle se odrazil kotouč za gólmana Lundqvista. Sudí okamžitě rozpažil a křičel, že branku neuznává. Po prostudování záznamu však změnil rozhodnutí. Útočník Devils sice zasáhl puk bruslí, ovšem nebyl v tom úmysl. A navíc! Do sítě doklouzal po teči hokejky obránce Bettse. Rangers stačili do sirény srovnat a ve 27. minutě se dokonce dostali do vedení. Soupeři z Newarku ale dvakrát bleskově udeřili. A třetí gól Devils padl zase po teči, když do Parisovy střely sáhl Shanahan. "Každá porážka bolí," přiznal Shanahan. "Byla to vyrovnaná bitva s řadou podivných odrazů." Defi nitivní úder zasadil Eliášův tým v prodloužení. Sérii smolných momentů načal Dubinsky, autor dvou gólů Rangers. Před rozhodujícím gólem sice vyhrál buly, jenomže borci Devils puk vzápětí získali a Madden zkázu dokonal. Z brankové čáry nastřelil kotouč před branku, kde se odrazil od pravé brusle beka Staala. "Puk jsem neviděl, ani jsem nezaregistroval, že (Madden) střílí," vysvětloval Staal hrající své první play off . "Dopadlo to špatně. Co mi zbývá? Zkusit na to rychle zapomenout." Maddenova trefa totálně zmrazila celou arénu. Poprvé po jedenácti letech nezvládli Rangers v play off prodloužení proti Devils. A poprvé od roku 1994 podlehli soupeři v Madison Square Garden. V památném roce vyřadil Devils v sedmém zápase semifi nále Stephane Matteau, za pár dní poté tým z Manhattanu slavil svůj poslední triumf ve Stanley Cupu. Právě letos Jágr a spol. touží po bídných sezonách na trofej znovu zaútočit. A s Devils, jako první překážkou, to neměla být velká dřina. V sezoně je porazili sedmkrát z osmi utkání. O víkendu přidali další dvě výhry. "Proč Rangers dominovali? U mých hráčů mi chyběl větší zápal," prohlásil Brent Sutter, kouč New Jersey. "Až do druhého zápasu play off jsem na hráčích neviděl, že by to brali jako souboj s velkým rivalem. Tohle není obyčejný zápas, to je válka." Možná Devils pomohl i gólman Martin Brodeur, který souboje s partou z opačné strany řeky Hudson prožívá nejvíc. V kabině několikrát mladším spoluhráčům vtloukal do hlavy, že na porážku s Rangers se nikdy nezapomíná. "A jsem rád, že to pochopili," radoval se Brodeur. Za své vyhraněné názory si u fanoušků Rangers vysloužil přezdívku Bestie. A při každém utkání v MSG to pořádně schytává. V neděli tomu nebylo jinak. I když vedle pokřiků se musel Brodeur vyrovnat i s útoky hráčů domácích. Mimořádně aktivní byl především Avery. V první třetině brankáře Devils udeřil a šel na trestnou. Ve druhé přidal při přesilovce na síle. Nejenže Brodeurovi clonil, ale navíc na něj pokřikoval a šermoval holí u hlavy. "Nikdy jsem ve své kariéře něco takového nezažil," řekl Brodeur. "Jestli na tohle chování nejsou pravidla, budiž. Mně to však nepřipadá správné." Averyho však za jeho výstřelky v médiích přímo neodsoudil. "Já jsem placený od toho, abych chytal. A on také dělá jen svoji práci," dodala jednička Devils. Čtvrtý zápas série se hraje už dnes v noci opět na ledě Rangers. *** VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. KOLO NY RANGERS-NEW JERSEY 3:4p STAV SÉRIE: 2:1 Branky a nahrávky: 13. Dubinsky (JÁGR, STRAKA), 27. Avery (Gomez, JÁGR), 41. Dubinsky (STRAKA, JÁGR) - 4. Brylin (Asham, Rupp), 33. ELIÁŠ, 36. Parise (Langenbrunner, Martin), 67. Madden. Střely na branku: 30:33. Vyloučení: 11:8. Využití: 2:2. Diváci: 18 200. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:1. Hvězdy utkání: Dubinsky, JÁGR - Madden. ČEŠI V AKCI Patrik Eliáš (New Jersey) 1 0 3 0 23:37 Jaromír Jágr (NY Rangers) 0 3 2 0 21:58 Michal Rozsíval (NY Rangers) 0 0 1 -1 25:30 Martin Straka (NY Rangers) 0 2 2 0 20:11 ZAZÁŘIL JAROMÍR JÁGR VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. KOLO WASHINGTON-PHILADELPHIA 0:2 STAV SÉRIE: 1:1 Branky a nahrávky: 6. Umberger (Coburn), 16. Carter (Knuble). Střely na branku: 24:41. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 18 277. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Hvězdy utkání: Biron, Umberger, Coburn (PH). ČEŠI V AKCI Tomáš Fleischmann (Washington) 0 0 1 0 10:44 Jaroslav Modrý (Philadelphia) 0 0 2 0 19:25 Václav Prospal (Philadelphia) 0 0 7 0 18:10 ZAZÁŘIL JAROSLAV MODRÝ VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. KOLO BOSTON-MONTREAL 2:1 p STAV SÉRIE: 1:2 Branky a nahrávky: 7. Lucic (Savard, Stuart), 70. Savard (Schaefer, Wideman) - 25. Kostopoulos (Smolinski, Begin). Střely na branku: 31:28. Vyloučení: 4:5, navíc Hnidy - Latendresse, oba 5 minut. Bez využití. Diváci: 17 565. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0. Hvězdy utkání: Savard, Lucic, Thomas (B). ČEŠI V AKCI Roman Hamrlík (Montreal) 0 0 1 -1 29:26 David Krejčí (Boston) 0 0 2 0 19:10 Tomáš Plekanec (Montreal) 0 0 2 -1 19:12 Vladimír Sobotka (Boston) 0 0 0 -1 9:42 ZÁPADNÍ KONFERENCE - 1. KOLO CALGARY-SAN JOSE 4:3 STAV SÉRIE: 2:1 ČECH V AKCI Milan Michálek (San Jose) 0 0 0 +1 17:29 Branky a nahrávky: 14. Iginla (Phaneuf, Aucoin), 31. Langkow (Iginla, Nolan), 42. Phaneuf (Huselius, Nolan), 57. Nolan (Tanguay, Sarich) - 2. Clowe (Thornton), 4. Marleau (Clowe, Pavelski), 4. Murray (Cheechoo). Střely na branku: 25:27. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Diváci: 19 289. Třetiny: 1:3, 1:0, 2:0. Hvězdy utkání: Joseph, Nolan - Clowe. Vysvětlivky: za jménem následují góly, asistence, střely na branku, +/- body za účast na ledě a čas strávený na ledě. STANLEY CUP V TV ÚTERÝ SPORT 1 16.15 ........ Ottawa-Pittsburgh (3. zápas/Z) NASN 10.30 ........ Colorado-Minnesota (3. zápas/Z) 19.30 ........ Colorado-Minnesota (3. zápas/Z) STŘEDA GALAXIE SPORT 02.35 ........ Dallas-Anaheim (3. zápas/PP) NASN 01.00 ........ Boston-Montreal (4. zápas/PP) 04.00 ........ Calgary-San Jose (4. zápas/PP)