16. dubna 2008 • 00:00

Brankář Růžička znovu neprůstřelný

MLADÁ BOLESLAV OTOČILA BARÁŽ S ÚSTÍM MLADÁ BOLESLAV - Favorit tápe. Ústí, které obhajuje příslušnost k elitě, nezvládlo už druhý zápas baráže v řadě. Mladá Boleslav při své domácí premiéře zvítězila 4:0 a k postupu do extraligy jí scházejí dvě výhry. Útočník Milan Mikulík vstřelil dva góly, brankář Martin Růžička udržel podruhé za sebou nulu. "Tentokrát jsem si ji snad ani nezasloužil," skoro se omlouval dvacetiletý gólman. "Udělal jsem několik chyb, kterými jsem to spoluhráčům zkomplikoval." Jeho parťáci to ale zvládli parádně. Do konce první třetiny scházelo něco přes tři minuty. Dezorientovaný obránce Zápotočný ztratil na vlastní modré puk, Eiselt se řítil na Přikryla a ústeckému bekovi nezbylo nic jiného než ho faulovat. Katastrofu však odvrátil jen na chvilku. Sudí Šindler nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení. Ze středového kruhu se rozjel domácí kapitán Král a ten se v takových situacích nemýlí. Zamíchal s pukem a mezi Přikrylovými betony ho poslal do sítě. Nabité hlediště explodovalo, fanoušci spustili podruhé oslavný ryk. Nejdřív to bylo díky šťastné Mikulíkově teči už po 65 sekundách hry. A domácím vyšel nástup i do druhé třetiny. To už v ústecké brance stál Zikmund. "Střídal jsem, protože trenéři chtěli dát o přestávce mužstvu nový impuls," vysvětlil Petr Přikryl. "První třetina ale nebyla z naší strany špatná. Jen škoda těch gólů." Přikrylův náhradník si poprvé sáhl na puk, až když ho lovil ze sítě. A znovu se o to postaral Mikulík, který našel skulinu mezi jeho nohama. Domácí slavili a Ústečtí byli na kolenou. Z úderu se nevzpamatovali. Jejich střelecká nemohoucnost v baráži trvá už 132 minut. O dosavadní čtyři góly se hned v úvodním utkání postarali Krajči s Hovorkou, kteří po matném výkonu ve druhém zápase včera ani nenastoupili. "Naše produktivita je špatná," přitaká kapitán Václav Novák. "Musíme se víc nutit do branky. Je to otázka jednoho gólu, aby se to zase otočilo." Jestliže chtějí Ústečtí uhájit extraligu, musejí třikrát zvítězit a zaváhat mohou už pouze jedinkrát. Čtvrtý zápas se hraje zítra opět v Mladé Boleslavi (17.30). "Série nekončí, věříme si dál," burcuje Novák. BARÁŽ O O2 ELH ML. BOLESLAV ÚSTÍ NAD LABEM 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) STAV SÉRIE 2:1 (0:4, 3:0, 4:0) Růžička Bauer, Schnabel Drábek, Lukáč D. Mocek, Jindra Kolafa, Mazanec Nouza, Král, Gombár Boháč, Sýkora, Šebesta Fiedler, Mikulík, Eiselt Gajovský, Rod, Handlovský Přikryl Novotný, Zápotočný Němeček, Evan Zeman, Hořava Pojkar, Vágner Janků, Pazourek, Hašek Čaloun, Martinec, Nedorost Novák, Káňa, Mrázek Špirko, Šagát, Klobouček OČIMA TRENÉRA LEO GUDAS "Hráli jsme dobře kromě pár okamžiků v první třetině, kdy jsme měli hluchý prostor. Jinak jsme předvedli defenzivní výkon a soupeře jsme k ničemu nepustili. Rychlý gól nám trošku nahrál, na začátku druhé třetiny se náš výkon taky zlepšil. Martin Růžička chytal výborně a mužstvo mu taky pomohlo k tomu, že dva zápasy nedostal ani gól." VLADIMÍR EVAN "Obdrželi jsme opět rychle gól a od toho se odvíjela hra. V první třetině jsme hráli slušně, a přestože jsme měli víc šancí, tak jsme prohrávali 0:2. Po třetím gólu Boleslav kontrolovala výsledek a my jsme nic nevytvořili. Nedokázali jsme za dva zápasy dát branku. Nedokážeme dát kontaktní gól, který by nás nastartoval." STATISTIKA Branky a nahrávky: 2. Mikulík (Jindra), 17. Král z trestného střílení, 23. Mikulík (Eiselt), 59. Nouza (Král). Rozhodčí: Šindler, Šír - Kis, Padevět. Vyloučení: 8:4. Bez využití. Diváci: 4200. Změny: 21. Zikmund za Přikryla. Zásahy gólmanů: Růžička 39 (100 %) - Přikryl 6 (75 %), Zikmund 17 (94,4 %) * * * Známka pro hlavní rozhodčí: 2 Mladá Boleslav ******* Ústí nad Labem **** NEJLEPŠÍ HRÁČI: Mikulík, Růžička, Eiselt