17. dubna 2008 • 00:00

Mladé Boleslavi chybí jedna výhra

PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Pořádně napínavou podívanou viděli diváci v Mladé Boleslavi. V barážovém utkání o extraligu vedly oba týmy, nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli šťastnější domácí a nad ústeckými hokejisty vedou v sérii 3:1.

Hokejisté Mladé Boleslavi jsou blízko postupu do extraligy. V baráži o účast v elitní soutěži dnes porazili Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení, radovali se z třetí výhry za sebou a za stavu 3:1 na zápasy mají mečbol. Proměnit jej mohou v historický posun do nejvyšší soutěže už v sobotu na ledě Ústí nad Labem. Slovan naopak musí k uchování účasti v extralize třikrát vyhrát. Zápas rozhodl v deváté minutě nastavení Jiří Gombár. Do branky Ústí se od začátku postavil místo Přikryla Zikmund a trenéři Votruba s Evanem zamíchali i sestavou. Oproti úternímu utkání nehráli Martinec, Mrázek a Káňa a do hry naskočili Hovorka, Martin Novák a především střelec hattricku v prvním utkání Krajči. A hned v 50. vteřině se vyznamenal Zikmund, který kryl Šebestův blafák. Potom se převedli hosté, ale Krajči ani Václav Novák neodčarovali Růžičkovu neprůstřelnost v sérii. Při trestu kapitána Václava Nováka měli ale obrovské šance domácí, Šebesta s Boháčem sice neuspěli, při plném počtu už ale domácí otevřeli skóre. V 8. minutě úspěšně dorážel Eiselt. Ústí se pak sice naskytla čtyřminutová přesilovka po Kolafově dvojnásobném trestu, ale přerušilo ji vyloučení Václava Nováka. Potom při další přesilovce hostů zahrozil Boháč a Zikmund se štěstím zachytil i Šebestovu tečovanou střelu. Mladoboleslavští mohli zvýšit v početní výhodě, ale Schnabel před brankou neuspěl a Nouzův pokus zblízka kryl efektně lapačkou gólman obhájce účasti v extralize. Středočechům vyšel vstup do druhého dějství a po 25 vteřinách vedli už 2:0, když u pravé tyče Zikmudovy branky skončila Drábkova rána od modré čáry. Špirkův pokus o odpověď bez potíží kryl Růžička, domácím mohli v přesilovkách pojistit náskok Nouza a Gombár, ale ústecký gólman držel naděje svého týmu. V 28. minutě se dočkali Severočeši snížení a Hovorka ukončil Růžičkovu sérii bez gólu, která trvala bez jediné vteřiny 148 minut. Při trestu Krajčiho už padal tečovaný puk po Boháčově střele obloučkem do branky, ale Zikmund jej stihl na posledních chvíli v pádu zachytit. Pak přečkali hosté krušné chvilky, když Pazourek za zákrok na Schnabla inkasoval v 36. minutě trest na pět minut a do konce utkání. Poté trefil Hořavu do obličeje kotouč po Jindrově střele. Těsně po konci pětiminutové výhody na začátku třetí třetiny reflexivním zákrokem po Gombárově střele podržel Ústí Zikmund. Na druhé straně při Bauerově vyloučení dorážel Hořava, který se vrátil do hry. V 46. minutě se hosté radovali z vyrovnání, když po Vágnerově střele vleže doklepl puk do branky Hovorka. Za necelé dvě minuty nastal sporný okamžik, když domácí po Handlovského tvrdé ráně odražené od horní tyče k brankové čáře slavili vedení. Brankový rozhodčí sice blikl červeným světlem, ale nakonec gól nebyl neuznán. Devět minut před koncem po Kloboučkově přihrávce otočil stav Šagát, který zblízka překonal Růžičku. Ten pak zabránil soupeři ve pojistce, kterou měli na hokejkách Novotný a v přesilovce Janků. To se hostům vymstilo v 56. minutě, kdy Bauer ránou od modré čáry vyrovnal. Po Drábkově trestu na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl mělo možnost Ústí ještě v normální hrací době strhnout výhru na svou stranu, ale Mladoboleslavští se ubránili. Krajči v početní převaze a potom i Čaloun a Hovorka své šance nevyužili. Se sirénou fauloval Handlovský, ale šance v nastavení měli nejdříve domácí. Pak nebezpečně pálil ústecký Vágner, ale ke gólu nepomohlo Slovanu ani Sýkorovo vyloučení. V deváté minutě sudí pustili zákrok na Václava Nováka a v přečíslení domácí Král předložil puk volnému Gombárovi, který rozhodl.

Mladá Boleslav - Slovan Ústečtí Lvi 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0) Branky a nahrávky: 8. Eiselt (Mikulík), 21. Drábek (T. Sýkora), 55. Bauer (Král), 69. Gombár (Král) - 28. Hovorka (Šagát), 46. Hovorka (Vágner), 51. Šagát (Klobouček). Rozhodčí: Minář, Kubeš - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 13:9, navíc Pazourek (Ústí nad Labem) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 3:1. Mladá Boleslav: M. Růžička - Bauer, Schnabel, Drábek, Lukáč, D. Mocek, Jindra, Kolafa, Mazanec - Nouza, Král, Gombár - Boháč, T. Sýkora, Šebesta - Fiedler, Mikulík, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský. Trenéři: Kaňkovský a Gudas. Ústí nad Labem: Zikmund - Pojkar, Vágner, A. Novotný, Hořava, Němeček, J. Evan, Zeman, Zápotočný - Hovorka, Šagát, Klobouček - Čaloun, A. Nedorost, Krajči - V. Novák, Špirko, M. Novák - Janků, Pazourek, Hašek. Trenéři: Votruba a V. Evan.
Hlasy trenérů po utkání: Leo Gudas (Mladá Boleslav): "První třetinu jsme byli jasně lepší, byla smůla, že jsme nedali víc gólů. Pak jsme dovolili soupeři se dostat do vedení. Bylo to našimi chybami, pasivitou v určitých momentech utkání a hlavně zbytečnými fauly, kterými jsme pustili Ústí do utkání. Projevila se opět síla kolektivu, kluci si věří, už jsme to ukázali několikrát, že jsme prohrávali a dokázali jsme to otočit." Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Vstoupili jsme do utkání opět špatně a v první třetině můžeme děkovat jen Jirkovi Zikmundovi, že to nebylo rozdílem několika gólů. Mladá Boleslav nás v první třetině jasně přestřílela 16:3 a měla vyložené šance. Nás nastartoval gól na 1:2, kdy jsme se hodně zvedli, začali jsme si vytvářet šance. Měli jsme lepší pohyb, z toho vyplynuly i naše přesilovky. Pak to utkání bylo v obrovském nasazení a euforii z obou stran. Dneska se konečně hrála baráž tak, jak se má. Konečně se jiskřilo a konečně naši hráči trošku přidali. Konec prodloužení jsme nezvládli, měli jsme tam přesilovku čtyři na tři. Nemůžeme se vymlouvat na to, jestli tam byl nějaký faul a Boleslav ujela a dala nám gól. To asi ne, musíme zkrátka něco překousnout."