18. dubna 2008 • 00:00

Drama ukončil Gombár

MLADÁ BOLESLAV MÁ BARÁŽOVÝ MEČBOL MLADÁ BOLESLAV - Až čtvrtý zápas přinesl pravé barážové drama. Zvraty ve skóre, emoce, enormní nasazení. A na konci boleslavskou radost po vítězství 4:3 v prodloužení. Nejlepšímu týmu první ligy schází k postupu mezi elitu jediné vítězství. Naopak pokud se chce Ústí v extralize udržet, musí uspět třikrát v řadě. První mečbol bude odvracet zítra na domácím ledě (17.30). Do konce prodloužení scházely necelé dvě minuty. Na polovině kluziště se podél mantinelu probíjel obránce Drábek, ústecký kapitán Novák se mu v tom snažil zabránit, ztratil hokejku a zůstal ležet na ledě. Boleslavští se rázem hnali do přečíslení, které bylo pro hosty smrtící. Časomíra se zastavila na čase 68:22, když Gombár zblízka protlačil puk pod Zikmundovým betonem za brankovou čáru. Novák byl rázem na nohou a reklamoval faul, kolem dvojice hlavních rozhodčích vznikl žlutomodrý roj, ale protesty byly marné. Zápas skončil. Co se na červené čáře vlastně přihodilo? "Stalo se to už za mnou," upozorňuje Václav Drábek. "Snažil jsem se kopat puk před sebou, v tom někomu vylétla hokejka. Ani nevím, kdo to byl. Asi si chtěl vymodlit, aby rozhodčí pískli faul." Skutečně neměla být hra přerušena? "Se všemi rozhodčími jsme se po zápase shodli na tom, že to nebyl zákrok, který by měl být potrestán," říká Milan Jirka, jenž byl na utkání jako delegát svazu. "Jednalo se o běžný střet, navíc hráč Ústí nebyl ani příliš otřesen." Hosté však cítili křivdu, v kabině se po zápase pořádně vztekali. K inkriminovanému okamžiku se nechtěli vyjadřovat. "Takové emoce musíme zkrotit," nabádá Vladimír Evan, ústecký asistent. "Zákrok si v klidu prohlédneme na videu, ale v žádném případě se na to nemůžeme vymlouvat. Takové věci musíme překousnout. Před tím jsme tam měli přesilovku čtyři na tři, bohužel jsme ji neproměnili." Ze strany Ústí to byl úplně jiný zápas než předcházející dva. Nejdřív ukončilo bez jediné sekundy 148 minut trvající Růžičkovu neprůstřelnost. A šťastnou tečí se o to postaral Hovorka, stejný hráč, který uzavřel účet úvodního utkání série, pro Ústí zatím jediného vítězného. Slovenský útočník zařídil i vyrovnání. Spolu s ním se po úterní absenci vrátil do sestavy i jeho parťák Krajči, autor hattricku z téhož zápasu. A do branky se místo Přikryla postavil Zikmund. Svůj tým dlouho držel, nakonec však ani jeho kouzla nestačila. Před Ústím stojí velký úkol, vyhrát tři zápasy za sebou. Snad jedinou útěchou může být, že dva z nich by se hrály na jeho ledě. "Jsem si jistý, že to zvládneme," přesvědčuje Marek Hovorka. *** BARÁŽ O O2 ELH BK MLADÁ BOLESLAV M. Růžička Bauer, Schnabel Drábek, Lukáč D. Mocek, Jindra Kolafa, Mazanec Nouza, Král, Gombár Boháč, Sýkora, Šebesta Fiedler, Mikulík, Eiselt Gajovský, Rod, Handlovský ML. BOLESLAV ÚSTÍ NAD LABEM 4:3P (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0) STAV SÉRIE 3:1 (0:4, 3:0, 4:0, 4:3P) HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI Zikmund Pojkar, Vágner Novotný, Hořava Němeček, Evan Zeman, Zápotočný Hovorka, Šagát, Klobouček Čaloun, Nedorost, Krajči V. Novák, Špirko, M. Novák Janků, Pazourek, Hašek OČIMA TRENÉRA LEO GUDAS "První třetinu jsme byli jasně lepší, byla smůla, že jsme nedali víc gólů. Poté co se Ústí dostalo do utkání, se opět projevila síla kolektivu. Kluci si věří, už jsme to ukázali několikrát, že jsme prohrávali a dokázali jsme to otočit." STATISTIKA Branky a nahrávky: 8. Eiselt (Mikulík), 21. Drábek (Sýkora), 55. Bauer (Král), 69. Gombár (Král) - 28. Hovorka (Šagát), 46. Hovorka (Vágner), 51. Šagát (Klobouček). Rozhodčí: Minář, Kubeš - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 13:9, navíc Pazourek 5 minut + do konce. Bez využití. Diváci: 4200 (vyprodáno). Zásahy gólmanů: Růžička 45 (93,8 %) - Zikmund 44 (91,7 %) * * * Známka pro hlavní rozhodčí: 2 VERDIKT DENÍKU OČIMA TRENÉRA VLADIMÍR EVAN "Vstoupili jsme do utkání opět špatně a v první třetině můžeme děkovat jen Jirkovi Zikmundovi. Dneska se konečně hrála baráž tak, jak se má. Konečně se jiskřilo a konečně naši hráči trošku přidali. Konec prodloužení jsme nezvládli, měli jsme tam přesilovku čtyři na tři." NEJLEPŠÍ HRÁČI: Gombár, Král - Hovorka