Tragédie: Hokejista (†19) zemřel přímo na ledě | iSport.cz
4. listopadu 2010 • 12:37

Tragédie: Hokejista (†19) zemřel přímo na ledě

Autor: pan
Ilustrační foto
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šok, hrůza, zděšení. S tím vším se musí vyrovnávat nejen sportovní fanoušci v Německu. Pravděpodobně na selhání srdce zemřel během utkání juniorské ligy mezi Kaufbeurenem a Aubsbergem teprve devatenáctiletý hokejista domácích.Nic nenasvědčovalo tomu, že by se běžný hokejový mač měl změnit v obrovskou tragédii. Ani v momentě, kdy se domácí forvard Wätcher srazil s protihráčem. Běžný souboj, kterých se v utkání objevuje celá řada, měl děsivý konec.

Devatenáctiletý Wätcher (†19) se po čistém ataku protihráče sebral z ledu a otřesený snažil se dojet na střídačku. Tam však už nedorazil. Ještě na ledě se zřítil k zemi a upadl do bezvědomí. I přes bleskový převoz do nemocnice se mladík k životu již neprobral.

Stejně jako u před dvěma lety zesnulého Jágrova spoluhráče z Omsku Alexe Čerepanova se dle předběžných informací jednalo o skrytou srdeční vadu, na kterou se během předsezónních vyšetřeních nepřišlo.

Problémy se srdcem měli již v minulosti z českých hokejistů Jiří Fisher, který zkolaboval na střídačce Detroitu, kdy mu život zachránil až defibrilátor, či Libor Zábranský. Oba poté ukončili profesionální kariéu.

"Byla to tragická nehoda bez jakéhokoliv úmyslného zavinění. Je to velké neštěstí," uvedl pro stránky mezinárodní hokejové federace Franz Reindl, šéf německého hokejového svazu.


Témata:  sport, hokej, německo, smrt, Wätcher
 


Články odjinud


Články odjinud