Sáblíková se na kole tolik nedřela, ale chce útočit na medaile | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: bb
19.6.2012 • 12:45

Sáblíková se na kole tolik nedřela, ale chce útočit na medaile

Olympijský sen s názvem Londýn 2012 je fuč, proto rychlobruslařka Martina Sáblíková a její trenér Petr Novák slevili z cyklistických plánů. „Nemáme určitě najeto to, co minulý rok, ani ne polovičku. Kolo máme jako doplněk. Jedeme tak, jako vždycky: Dobře si zatrénovat. Martina se ale bude snažit jet co nejlépe,“ říkal Novák před nadcházejícím mistrovstvím republiky.To se letos koná v rámci partnerství se sousedy v okolí slovenského Púchova. Ženy jedou časovku ve středu, muži ve čtvrtek. Silniční závody jsou na programu v sobotu a v neděli, přičemž souboj mužů by měl být ozdoben všemi profesionálními hvězdami včetně Romana Kreuzigera či Petera Sagana.

Sáblíkovou, kterou doprovodí i juniorka Eliška Dřímalová a mezi muži Zdeněk Hasselberger, tak čeká 30,8 kilometru časovky a 99 kilometrů silničního klání. „Karolína Erbanová nejede, požádala mě, že by si radši potřebovala dělat zkoušky ve škole, tak ji nechávám,“ dodal Novák.

Se Sáblíkovou měl smělejší cyklistické plány, jenže rychlobruslařka si loni na mistrovství světa účast na olympiádě nevyjela.

Další snahy o vybojování nominace na Hry propadly do komunikačního prázdna na cestě od svazu k trenérovi dvojnásobné olympijské vítězky v rychlobruslení a republikové cyklistické šampionky posledních dvou let.

I vzhledem k tomu už Novák neřešil závody téměř hned po skončení zimní sezony, mezi něž prý patřila i nabídka jet Giro Donne ve spolupráci s nizozemským profitýmem. „Vůbec jsem s Holanďany nejednal. Kdyby bývalo všechno probíhalo trochu jinak, asi bych se o to zajímal. Ale jinak jsem to hodil pryč,“ řekl Novák.

Další vidinou tak je zářijový světový šampionát v Nizozemsku, kde by Sáblíková mohla využít svou sílu na zvlněných tratích. „Kdyby si ho Martina vyjela, asi bychom jeli. Nejdřív bychom se podívali na trať, ale vypadá to, že je docela zajímavá,“ dodává Novák.

Cyklistickou přípravu na mistrovství republiky speciálně neladili. „Ale Martina je na tom docela dobře. Neklademe si cíle, bereme to v klidu, ale když Martina nastupuje na závod, vždycky chce zajet nejlépe, takže žádné výmluvy neplatí. Rozhodně se nejedeme jen zúčastnit, budeme chtít o medaile bojovat,“ prohlásil Novák.


Témata:  sportSáblíkovácyklistikanovák
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud