Nash bere v SP celkově třetí místo, k triumfu Worstové pomohl pád soupeřky | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
26.1.2020 • 18:35

Nash bere v SP celkově třetí místo, k triumfu Worstové pomohl pád soupeřky

Kateřina Nash skončila celkově třetí ve Světovém poháru cyklokrosařek. Dvaačtyřicetiletá česká závodnice po vydařeném úvodu sezony seriál dlouho vedla, nakonec ho uzavřela 19. místem v nizozemském Hoogerheide.Světový pohár vyhráli Nizozemka Annemarie Worstová, které dnes pomohl pád krajanky Ceylin del Carmen Alvaradové, a Belgičan Toon Aerts. Za týden čeká cyklokrosaře vrchol sezony - mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu.

Nash se povedly úvodní dva závody v USA, kde dlouhodobě žije, a bílý dres pro vedoucí ženu SP ztratila až po sedmém z devíti dílů v Zolderu. Před týdnem v Nommay klesla na třetí příčku a tu dnes v Nizozemsku už nevylepšila. Zopakovala tak konečné pořadí ze sezony 2017.

Alvaradová přišla o naději vyhrát seriál pádem při sjezdu v posledním kole. Na Worstovou ztratila 15 bodů, Nash zaostala za "stříbrnou" pozicí o 50 bodů.

Aerts obhájil celkové prvenství, protože fenomén Mathieu van der Poel čtyři závody vynechal. Zbylých pět startů proměnil čtyřiadvacetiletý cyklistický všeuměl ve vítězství. Dnes na domácí půdě porazil druhého Aertse o 38 sekund.

Čeští cyklokrosaři dosáhli nejhoršího umístění v sezoně. Michael Boroš obsadil 32. místo a Jan Nesvadba dojel čtyřiačtyřicátý.


Další články autora
 
26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud