Yaya Touré se chce vrátit do reprezentace Pobřeží slonoviny | iSport.cz
27. prosince 2017 • 08:58

Yaya Touré se chce vrátit do reprezentace Pobřeží slonoviny

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pobřeží slonoviny Yaya Touré se rozhodl vrátit do národního týmu, s nímž se rozloučil loni na podzim. Čtyřiatřicetiletý záložník Manchesteru City by rád pomohl "Slonům" k úspěchu na africkém šampionátu v roce 2019.


Touré si s mužstvem Pobřeží slonoviny zahrál na třech mistrovstvích světa a šesti kontinentálních šampionátech, přičemž ten poslední v roce 2015 vyhrál. V reprezentaci skončil loni v září po jubilejním 100. utkání a nepomohl tak národnímu týmu v kvalifikaci o postup na MS, v níž účastníci předchozích tří MS neuspěli a do Ruska se tak neprobojovali.

"Miluju svou zemi a jsem k dispozici pro nominaci do národního mužstva. Chci pomoct další generaci a využít veškerých svých zkušeností k tomu, aby byl celý národ hrdý," uvedl Touré na twitteru.

Bývalého hráče Barcelony mohlo vést k přehodnocení reprezentační kariéry i nedostatečné herní vytížení v klubu. Za Manchester City, v němž působí od roku 2010, odehrál mladší bratr jiného bývalého reprezentanta a hráče Premier League Kolo Tourého v této sezoně jen tři ligové zápasy. Klub podle všeho na konci ročníku po vypršení smlouvy opustí.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud