3. ledna 2018 • 12:09

Fotbalisté Brna zahájili přípravu bez výrazných změn v kádru

Autor:
Bez výrazných změn v kádru zahájili přípravu fotbalisté Zbrojovky Brno. Jedinou novou tváří na dnešním prvním tréninku byl jihlavský stoper Lukáš Kryštůfek. Oproti podzimu chyběl obránce Tomáš Jablonský, který ukončil kariéru. Do přípravy dvanáctého týmu tabulky se zapojili po návratu z hostování ještě útočník Antonín Růsek ze Znojma a nigerijský záložník Musefiu Ashiru z Dunajské Stredy.


"Chci stabilizovaný kádr. Nemá význam vzít čtyři hráče na půlroční hostování a následně vše znovu budovat. Také je důležité, aby odchovanci dostali možnost hrát," řekl novinářům před zahájením přípravy Roman Pivarník, který je po Svatopluku Habancovi a Richardu Dostálkovi už třetím trenérem Zbrojovky v tomto ligovém ročníku. Pod jeho vedením tým ze sedmi zápasů tři vyhrál, dvakrát remizoval a prohrál jen v Plzni a Jablonci.

"Důležité bylo, že jsme v těchto sedmi utkáních dostali jen šest branek. Což vzhledem k situaci, která tady byla, považuji za dobré. Dokázali jsme v závěru podzimu, že to jde," dodal Pivarník. Co nejméně zásahů do kádru si přeje také proto, že se podle něj v Brně vytvořila dobrá parta.

V zimní přípravě se Brňané zaměří také na zlepšení kondice a síly. "Celý měsíční cyklus přípravy bude náročný. Zápasy budou součástí tréninků, proto do nich půjdeme z plné zátěže. A budeme v každém poločase točit v rámci možností všechny hráče," dodal brněnský trenér.

Zbrojovku čeká první zápas v sobotu s Pardubicemi. Vyvrcholením přípravy bude jedenáctidenní herní soustředění v Turecku, kam Brňané odletí 31. ledna.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze