6. února 2018 • 11:57

Na Olympijský festival v Brně přijede v neděli Raška Expres

Autor:
Padesát let od vítězství skokana na lyžích Jiřího Rašky na olympijských hrách připomene v neděli speciální vlak s názvem Raška Expres, který z Prahy dorazí přímo na Olympijský festival v Brně. Vlakem přijede vnuk Jiřího Rašky Jan Mazoch se svou rodinou a také další sportovci. Například trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál, bronzový oštěpař z loňského mistrovství světa Petr Frydrych a bývalý skokan na lyžích Dalibor Motejlek. Ten jako první gratuloval Raškovi k triumfu na hrách v Grenoblu 1968.


Cestující se mohou ve vlaku osobně setkat s olympioniky, zúčastnit se besedy i autogramiády. Během cesty se uskuteční několik soutěží a kvízů pro dospělé i děti, hlavní výhrou bude čepice Raškovka z olympijské kolekce.

Ve vlaku zazní ukázky z nové verze Pohádky o Raškovi z dílny Českého rozhlasu načtenou Oldřichem Kaiserem. Celou olympijskou jízdu bude moderovat youtuber Tomáš Touha.

Vlak vyjede v neděli 11. února v 8:30 z pražského hlavního nádraží a zastaví až v Brně. V jihomoravské metropoli na něj bude připojena vlečka a ta celou soupravu dopraví až před brány pavilonu "Z", kde je centrum Olympijského festivalu. Vlak pojede od nádraží v Brně po jednokolejce ulicí Poříčí, která byla v minulosti využívána k dopravě exponátů na strojírenské veletrhy. Naposledy tuto kolej využili brněnští hokejisté, kteří před vánočními svátky cestovali přímo od své haly společně s fanoušky Kometa Expresem do Prahy k utkání se Spartou.

Jízdenka na Raška Expres stojí 690 korun a slouží zároveň jako volná vstupenka na festival. Do prodeje jich nyní jde 90.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze