Na Olympijský festival v Brně přijede v neděli Raška Expres | iSport.cz
6. února 2018 • 11:57

Na Olympijský festival v Brně přijede v neděli Raška Expres

Autor:
Padesát let od vítězství skokana na lyžích Jiřího Rašky na olympijských hrách připomene v neděli speciální vlak s názvem Raška Expres, který z Prahy dorazí přímo na Olympijský festival v Brně. Vlakem přijede vnuk Jiřího Rašky Jan Mazoch se svou rodinou a také další sportovci. Například trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál, bronzový oštěpař z loňského mistrovství světa Petr Frydrych a bývalý skokan na lyžích Dalibor Motejlek. Ten jako první gratuloval Raškovi k triumfu na hrách v Grenoblu 1968.


Cestující se mohou ve vlaku osobně setkat s olympioniky, zúčastnit se besedy i autogramiády. Během cesty se uskuteční několik soutěží a kvízů pro dospělé i děti, hlavní výhrou bude čepice Raškovka z olympijské kolekce.

Ve vlaku zazní ukázky z nové verze Pohádky o Raškovi z dílny Českého rozhlasu načtenou Oldřichem Kaiserem. Celou olympijskou jízdu bude moderovat youtuber Tomáš Touha.

Vlak vyjede v neděli 11. února v 8:30 z pražského hlavního nádraží a zastaví až v Brně. V jihomoravské metropoli na něj bude připojena vlečka a ta celou soupravu dopraví až před brány pavilonu "Z", kde je centrum Olympijského festivalu. Vlak pojede od nádraží v Brně po jednokolejce ulicí Poříčí, která byla v minulosti využívána k dopravě exponátů na strojírenské veletrhy. Naposledy tuto kolej využili brněnští hokejisté, kteří před vánočními svátky cestovali přímo od své haly společně s fanoušky Kometa Expresem do Prahy k utkání se Spartou.

Jízdenka na Raška Expres stojí 690 korun a slouží zároveň jako volná vstupenka na festival. Do prodeje jich nyní jde 90.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze