6. února 2018 • 20:12

Brno vyhrálo ve Vítkovicích 2:0 a soupeře bodově dostihlo

Autor:
Hokejisté Brna ovládli zápas 48. kola extraligy ve Vítkovicích a po vítězství 2:0 ostravského soupeře na čtvrtém místě tabulky bodově dostihli. Na oba góly úřadujících mistrů přihrál Martin Nečas, brankář Marek Langhamer kryl 28 střel a udržel druhé čisté konto v sezoně. Kometa na vítkovickém ledě podruhé za sebou vyhrála s nulou a venku po sérii pěti zápasů dokázala znovu naplno bodovat.


Bez slovenského olympionika Baranky, marodů Květoně, Tybora či Bartoviče a distancovaného Romana začaly Vítkovice sice nebojácně, ale brzy musely dohánět manko. Mallet se protáhl v sedmé minutě kolem tří vítkovických hráčů a bekhendem přesně zavěsil puk nad Dolejšovo rameno.

Domácí do vyložených šancí pronikali obtížně a Kometa je navíc těsně před koncem první části knokautovala druhým gólem. Po nenápadně vyhlížející akci podél mantinelu dostal puk od Nečase na kruh Hynek Zohorna a pohotovým volejem zvýšil na 2:0.

"První třetina od nás nebyla ideální, i když jsme ji vyhráli. Pustili jsme je do šancí. Druhá a třetí třetina od nás byly lepší, i když tam zase paradoxně nepadl žádný gól," řekl Nečas.

Chvíle domácích hokejistů přišly v přesilovce na začátku druhé části, ale Langhamer pokusům Koloucha odolal. A pak měly pro změnu několikrát namále Vítkovice. Hosté ale prováhali příležitosti Kratochvíla i Vincoura a těsně před koncem druhé třetiny měli štěstí, že Zdráhal svůj blafák nedotáhl a nezaznamenal kontaktní gól.

"Byl to takový zvláštní zápas. Nějak to plynulo, nevím, jestli týmy nechtěly něco ukázat, protože na sebe možná narazí v play off. Nějaké šance jsme měli, ale nedokázali jsme dát gól," prohlásil domácí útočník Jakub Lev.

Vítkovičtí se horko těžko dostávali proti výborně bránícímu soupeři do stálého tlaku a vyložených šancí. Dej v úvodu třetí části puk za Langhamera nepropasíroval, naopak po Vincourově akci zazvonila za Dolejšem horní tyč a domácího gólmana neprostřelil ani Čermák.

Veškeré úsilí vítkovického týmu přišlo vniveč. Domácí necelých 90 sekund před koncem odvolali brankáře, ale Kometa vítězství uhájila. "Je možné, že budeme mít Vítkovice v play off, tak je dobře, že jsme tu dokázali teď dvakrát po sobě vyhrát," upozornil Nečas.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze