14. března 2018 • 14:58

Feuz má malý glóbus za sjezd, o výhru v Aare se podělili Rakušané

Autor:
Beat Feuz vyhrál ve Světovém poháru hodnocení sjezdu. Švýcarský lyžař skončil ve finále v Aare třetí a porazil jediného zbývajícího konkurenta v boji o malý křišťálový glóbus Aksela Lunda Svindala z Norska. Celkově Feuz zvítězil o 70 bodů. O výhru ve finálovém sjezdu v Aare se podělili Rakušané Matthias Mayer a Vincent Kriechmayr.


Jednatřicetiletý Feuz v této sezoně vyhrál tři sjezdy SP a v dalších čtyřech včetně toho dnešního skončil na stupních vítězů. Navíc získal bronz na ZOH v Pchjongčchangu. V Aare, kde byl mužský závod kvůli sněžení přeložen z dopoledne na odpoledne, zaostal o čtyři setiny sekundy za vítězným rakouským duem. Olympijského šampiona Svindala však nechal o osm setin za sebou a pojistil si vedení v hodnocení sjezdu.

Kriechmayr a Mayer se postarali o první rakouské vítězství ve sjezdu v této sezoně. Kriechmayr vyhrál sjezd SP poprvé v kariéře. "Celou sezonu jsem podstatně rychlejší ve sjezdu než v super-G. Hodně šancí jsem promarnil, třeba v Bormiu nebo Kitzbühelu. Jsem šťastný, že to tady klaplo," řekl šestadvacetiletý Rakušan, který je na pátém místě nejlepším zástupcem tradiční alpské velmoci v hodnocení sjezdu.

Nevadilo mu, že se o výhru dělil. "Když jsem viděl, že jsme na tom nastejno, tak jsem se radoval ještě víc, než když jsem byl sám v cíli," vyprávěl Kriechmayr. Jeho kolega z reprezentace na tom byl podobně. "Vlastně to není dvojité vítězství, ale dvě vítězství najednou. Ale domluvené to samozřejmě nebylo," dodal Mayer.

Úřadující mistr světa Feuz získal malý křišťálový glóbus poprvé v kariéře, před šesti lety byl v bodování sjezdu druhý za Rakušanem Klausem Kröllem. Navázal na krajana Didiera Cuche, který jako dosud poslední Švýcar tuto disciplínu ovládl čtyřikrát v letech 2007, 2008, 2010 a 2011.

V aktuální sezoně je tak už mezi muži rozhodnuto o všech držitelích malých glóbů za jednotlivé disciplíny i velkého za celkový triumf v SP. Ten získal posedmé za sebou Rakušan Marcel Hirscher. Do konce sezony zbývají tři závody.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze