14. března 2018 • 14:58

Feuz má malý glóbus za sjezd, o výhru v Aare se podělili Rakušané

Autor:
Beat Feuz vyhrál ve Světovém poháru hodnocení sjezdu. Švýcarský lyžař skončil ve finále v Aare třetí a porazil jediného zbývajícího konkurenta v boji o malý křišťálový glóbus Aksela Lunda Svindala z Norska. Celkově Feuz zvítězil o 70 bodů. O výhru ve finálovém sjezdu v Aare se podělili Rakušané Matthias Mayer a Vincent Kriechmayr.


Jednatřicetiletý Feuz v této sezoně vyhrál tři sjezdy SP a v dalších čtyřech včetně toho dnešního skončil na stupních vítězů. Navíc získal bronz na ZOH v Pchjongčchangu. V Aare, kde byl mužský závod kvůli sněžení přeložen z dopoledne na odpoledne, zaostal o čtyři setiny sekundy za vítězným rakouským duem. Olympijského šampiona Svindala však nechal o osm setin za sebou a pojistil si vedení v hodnocení sjezdu.

Kriechmayr a Mayer se postarali o první rakouské vítězství ve sjezdu v této sezoně. Kriechmayr vyhrál sjezd SP poprvé v kariéře. "Celou sezonu jsem podstatně rychlejší ve sjezdu než v super-G. Hodně šancí jsem promarnil, třeba v Bormiu nebo Kitzbühelu. Jsem šťastný, že to tady klaplo," řekl šestadvacetiletý Rakušan, který je na pátém místě nejlepším zástupcem tradiční alpské velmoci v hodnocení sjezdu.

Nevadilo mu, že se o výhru dělil. "Když jsem viděl, že jsme na tom nastejno, tak jsem se radoval ještě víc, než když jsem byl sám v cíli," vyprávěl Kriechmayr. Jeho kolega z reprezentace na tom byl podobně. "Vlastně to není dvojité vítězství, ale dvě vítězství najednou. Ale domluvené to samozřejmě nebylo," dodal Mayer.

Úřadující mistr světa Feuz získal malý křišťálový glóbus poprvé v kariéře, před šesti lety byl v bodování sjezdu druhý za Rakušanem Klausem Kröllem. Navázal na krajana Didiera Cuche, který jako dosud poslední Švýcar tuto disciplínu ovládl čtyřikrát v letech 2007, 2008, 2010 a 2011.

V aktuální sezoně je tak už mezi muži rozhodnuto o všech držitelích malých glóbů za jednotlivé disciplíny i velkého za celkový triumf v SP. Ten získal posedmé za sebou Rakušan Marcel Hirscher. Do konce sezony zbývají tři závody.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze