20. března 2018 • 14:45

Rekordman Kimetto dal vídeňskému maratonu přednost před Londýnem

Autor:
Světový rekordman Dennis Kimetto poběží 22. dubna maraton ve Vídni. Třiatřicetiletý keňský vytrvalec dal rakouské metropoli překvapivě přednost před mnohem věhlasnějším maratonem v Londýně, který se koná ve stejný den.


V Londýně se až na Kimetta za měsíc sejde maratonská smetánka. Druhý nejrychlejší maratonec historie Kenenisa Bekele z Etiopie se tam utká s domácí hvězdou Mo Farahem, pro kterého to bude první maraton po přechodu z dráhy na silnici, a s olympijským šampionem Eliudem Kipchogem z Keni.

Kimetto překonal světový rekord před čtyřmi lety v Berlíně, kde zaběhl čas 2:02:57. "V poslední době se mi vyhýbala zranění, takže po několika nevydařených závodech v uplynulých dvou letech můžu zase zaběhnout dobrý čas," uvedl Kimetto, který bude ve Vídni startovat v den 34. narozenin.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze