21. června 2018 • 12:10

FIFA zamítla brazilské stížnosti na výkony rozhodčích

0
FIFA zamítla stížnosti brazilského fotbalového svazu na výkony rozhodčích v nedělním zápase proti Švýcarsku (1:1) na mistrovství světa. Vedení "Kanárků" upozorňovalo na dvě situace z druhého poločasu, podle mezinárodní federace nicméně byly posouzeny správně a nebylo potřeba je přezkoumat videorozhodčím.

Brazilci se obrátili na FIFA otevřeným dopisem v úterý. Hlavní sudí César Arturo Ramos podle nich dvakrát chyboval. V 50. minutě neměl platit vyrovnávací gól, protože jeho střelec Steven Zuber předtím strčil do bránícího Mirandy. A jsou také přesvědčeni, že v 74. minutě měli kopat penaltu za faul Manuela Akanjiho na Gabriela Jesuse.

"V těchto situacích hlavní rozhodčí jasně chyboval, takže by jeho verdikty měl přezkoumat videorozhodčí," tvrdil svaz. FIFA však pětinásobným mistrům světa za pravdu nedala. "VAR je používán jen pro napravení zřejmých chyb rozhodčího," napsala.