Dva góly Messiho nestačily, Barcelona podlehla doma Betisu
Messi se objevil v základní sestavě po pěti utkáních, které vynechal kvůli zlomené ruce z 20. října. Ani s hlavní hvězdou na trávníku ale Barcelona nezvládla první poločas a do šaten se šlo za stavu 0:2.
Ve druhé půli snížil Messi z penalty, hosté ale po třech minutách znovu odskočili. Na Vidalovu trefu pro změnu soupeř odpověděl za čtyři minuty. Messi skóroval ještě v nastaveném čase, ale na obrat už nebyl čas. Betis slavil ve španělské soutěži první výhru od konce září.
Real Madrid ukončil sérii tří venkovních ligových porážek a zvítězil na hřišti Celty Vigo 4:2. Real tak pod argentinským koučem Solarim vyhrál i čtvrté utkání.
Do vedení poslal "Bílý balet" Benzema, který byl i u druhé branky, když si po jeho střele srazil míč do sítě Cabral. Za domácí snížil Mallo, dva góly Realu pak ale přidali ještě Ramos z penalty a Ceballos. V nastaveném čase už jen zkorigoval výsledek Méndez.
Fotbalisté Realu se tak vezou na vítězné vlně, ve středu porazili v Lize mistrů Plzeň 5:0 a Celtě nasázeli čtyři branky. Pod Solarim tak mají na kontě 15 vstřelených gólů a pouze dva obdržené. V tabulce jsou šestí, na vedoucí Barcelonu ztrácejí čtyři body.
Fotbalisté Sevilly s Vaclíkem v brance porazili Espaňol 2:1, když zápas otočili ve druhé půli. Katalánský celek dostal v 38. minutě do vedení Iglesias, jenže domácí srovnali zásluhou Mercada a těsně před koncem základní hrací doby dokonal obrat Ben Yedder.
Espaňol by se v případě výhry bodově dotáhl na městského rivala v čele tabulky, místo toho mu patří páté místo. Sevilla se naopak posunula na druhou pozici za Barcelonu, spolu s Atléticem Madrid a Alavésem ztrácí na lídra pouhý bod.
Espaňol tak prodloužil neúspěšnou bilanci z venkovních zápasů, ze sedmi duelů získal pouze šest bodů za jednu výhru a tři remízy. Sevilla na domácím stadionu prohrála pouze v polovině září s Getafe.
Villarreal remizoval na hřišti předposledního Vallecana 2:2, když za hosty vyrovnal v 80. minutě Sansone. Naposledy "Žlutá ponorka" vyhrála v lize na konci září v Bilbau. Vallecano si připsalo tři body za vítězství zatím pouze jednou, v polovině září zdolalo Huescu 1:0. Spolu s poslední Huescou obdrželo ve dvanácti kolech 25 branek, což je nejvíce z ligy.