Skalák si Anglii oblíbil, i když v poslední době moc nehrál | iSport.cz
13. listopadu 2018 • 16:18

Skalák si Anglii oblíbil, i když v poslední době moc nehrál

Ačkoli za poslední rok a půl odehrál v první a druhé anglické lize dohromady jen 390 minut, fotbalový záložník Jiří Skalák nelituje, že zůstává v Anglii. Věří, že v druholigovém Millwallu nyní dostane větší šanci. A že i když si v Brightonu Premier League nezahrál, že se mu to v budoucnu ještě povede.


"Já jsem spokojený. Vždycky jsem chtěl do Anglie a nikdy toho rozhodnutí litovat nebudu. Doufám, že tam vydržím co nejdéle. Hrozně se mi tam líbí," řekl Skalák na dnešním setkání s novináři. "Nebudu brečet, že jsme si nezahrál Premier League, třeba se to ještě jednou stane. I tak mám spoustu zážitků jako postup, jezdil jsem s týmem na zápasy, byl jsem na lavičce, trénoval s hráči z Premier League," dodal.

Za Brighton pravidelně hrál v prvních dvou sezonách, ale po postupu do nejvyšší soutěže pro něj místo nebylo. Nechtěl se ale vzdát, proto loni v létě odmítl nabídky a zůstal, aby se pral o šanci, která ale nepřicházela.

"Ze začátku to bylo těžké, protože to pro mě bylo nové, ale řekl jsem si, že se tím nesmím trápit a musím makat na sto procent. Věřil jsem, že šance přijde. Bohužel kádr byl tak široký a kvalitní, tak jsem šanci nedostal. V lednu jsem chtěl odejít, ale trenér mě nepustil a řekl, že šanci dostanu. Tu jsem dostal v poháru, zranil jsem se a bylo po sezoně. Vím, že kdybych se nezranil, tak bych hrál," vzpomínal na protrápenou minulou sezonu.

"V tom období se mi ale narodila dcera, takže když jsem nebyl šťastný na hřišti, tak jsem byl šťastný doma. Vyvážilo se to," dodal odchovanec Sparty.

V létě už ale využil v pořadí třetí nabídku od Millwallu a vrátil se do druhé ligy. "Chtěli mě už o rok dřív, pak v zimě. V létě už jsem do toho šel, ale řešilo se to docela dlouho. Stále si tam ještě zvykám, protože hrajeme klasický anglický fotbal. Dlouhé míče, souboje. Odražené balony jdou hned do lajny, trenér chce centry, to mi vyhovuje. Také se snažíme kombinovat, ale jednoduše, hlavně bez chyby," vyprávěl Skalák.

Ze sedmnácti zápasů zasáhl do deseti, i když často jen jako střídající hráč, ale oproti vysedávání na lavičce či tribuně v Brightonu je to pro něj pozitivní změna. "Nedá se to s minulou sezonou ani srovnat. Věřím, že budu hrát pravidelně a budu mít i statistiky," uvedl.

Větší herní vytížení mu zajistilo i první pozvánku do národního týmu po dvou letech. Sám nečekal, že návrat do reprezentace přijde už nyní. "Nečekal jsem to. Když mi trenér v pondělí volal, byl jsem v Anglii s rodinou. Bylo to pak hektické. Odletěl jsem do Prahy jen já, protože sehnat letenky bylo složité. Rodina tam zůstala. Dorazil jsem v devět večer," líčil Skalák.

"Jsem šťastný, že jsem zpět a že mě trenér povolal. Těšil jsem se moc. Jsou to dva roky, s klukama jsem byl v kontaktu, ale moc jsme se neviděli," dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud