Augusta se pochlapil. Jeho radikální vstup do děje může mít silný dopad | iSport.cz
14. dubna 2021 • 09:52

Augusta se pochlapil. Jeho radikální vstup do děje může mít silný dopad

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Slovácko - Bohemians: Havlíkův přímý kop byl nechytatelný, 1:0
Baník - Zlín: Fleišman donutil soupeře k chybě, trestal Tetour, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po nedělním mači se Patriku Augustovi vytýkalo, že si nevzal oddechový čas v kritické chvíli, kde měl na ledě zatavenou formaci. Krátce nato Sparta rozhodla gólem v nastavení o další cestě pod Ještěd. V úterý diskutabilní moment liberecký kouč přikryl zásadní změnou v útocích přesně v čase, kdy si to dění na ledě žádalo.Augusta ve finiši druhé třetiny za stavu 0:2 spustil trauma plán. Proházel elitní útoky, Dávida Grígera vytáhl z druhé do první řady, zatímco Adama Musila poslal k Bulířovi a Vlachovi. A tenhle tah mu vyšel parádně.

Načtené způsoby libereckého dobývání sparťané najednou ztratili, museli se přizpůsobit změněným kódům. A právě proto ztratili třetí dějství, Gríger v elitní formaci ožil, ani ostatní trojice nezůstaly stranou. A byť Tygři rvavě dotažený duel nakonec ztratili, Augustův radikální vstup do děje může mít silný dopad do bitvy o všechno.

Liberecký trenér Patrik Augusta diskutuje s rozhodčím
Liberecký trenér Patrik Augusta diskutuje s rozhodčím

Kdyby Liberec prohrál šestý duel bez zakomponované zápletky, se sebevědomím by na tom byl o fous hůř než právě teď. Ve středu ráno se hráči probouzeli celí kyselí, ale aspoň s přesvědčením, že na Spartu pořád mají. Vědomí dokázané likvidace náskoku oponenta může hrát důležitou roli i v Praze. Žádné manko nebude pro Liberec nesmazatelné.

Půjde o zápas nervů, kde klíčovou roli sehrají i rozhodčí. Zatím se o jejich výkonech moc nemluví, vlastně ani nesmí. Jejich krytí je někdy až dětinsky důsledné. Pokuty dostávají trenéři za normální suché výroky, sudí jsou vždy z obliga. Snad to ve čtvrtek zvládnou aspoň tak, jako to zvládají mnohem důležitější aktéři na ledě.

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

Góly

Domácí: 47:08. Gríger, 49:24. Gríger

Hosté: 27:34. Rousek, 34:51. Horák, 77:23. Košťálek

Sestavy

Domácí: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, A. Dlouhý.

Hosté: Machovský (Salák) – Němeček, Košťálek, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, O. Němec, Jurčina (A) – Rousek, Horák, Řepík (C) – Tomášek, Sobotka, Forman – Buchtele, Pech (A), Dvořáček – Kudrna, Sukeľ, Zikmund.

Rozhodčí

Hradil, Mrkva – Lederer, Hynek

Stadion

Návštěva

Bez diváků diváků

SESTŘIH: Liberec - Sparta Praha 2:3p. Košťálek zkrotil Tygry. Finalistu určí až sedmý zápas

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud