Pastrňák je neskutečný. Kauza Uber? Řidič neměl točit, hráči takhle neměli mluvit | iSport.cz
Radko Gudas
13. listopadu 2018 • 16:42

Pastrňák je neskutečný. Kauza Uber? Řidič neměl točit, hráči takhle neměli mluvit

Autor: Radko Gudas
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začnu Davidem Pastrňákem. V sobotu dal druhý hattrick v sezoně, dostal se na patnáct gólů a je nejlepším střelcem NHL. Po delší době je český hráč takhle v popředí, ale moc mě to nepřekvapuje. Pasta byl vždycky famózní a ta jejich lajna s Bergeronem a Marchandem je těžko k zastavení. Je to určitě jeden z nejlepších útoků v NHL.Hrají neskutečně. My jsme měli v sobotu zápas odpoledne, koukali jsme se pak na kousek toho jejich. Pasta do něj vstoupil fantasticky, tím hattrickem to završil. Vede tabulku střelců, Patrice Bergeron je druhý v bodování. To je centr, který dovede všechno, se Sidneym Crosbym bojují o číslo jedna mezi středními útočníky. Bergeron možná není až tolik vidět, to vedle Pasty může být těžko... Ale odvede si tu svoji práci skvěle. Takový útok se těžko brání. Ovšem když nedrží puk, nemůžou dávat góly. Takže tohle na ně asi platí.

Moc dobře nezačaly Pittsburgh ani Washington. Nejsou tam, kde se možná předpokládalo. Sezona je však dlouhá, každého potkají takové výpadky. Nahoru, dolů. Vyhrají deset, prohrají deset. My jsme teď zvítězili potřetí za sebou, ale předtím jsme čtyři zápasy ztratili. Pro nás by bylo optimální, abychom využili toho, že týmy jako ony nemají fazonu, abychom nastřádali nějaké body a dostali se na co nejlepší pozice.

Pro nás je typické, že často střídáme gólmany. Je vám snad jasné, že bych byl nejraději, kdyby pořád chytal Michal Neuvirth. Tahle to však máme nastavené. Kluci si zvykli, že nezáleží, kdo stojí v brance. Musíme hrát pořád stejně, ať gólman zachytá suprově, nebo mu tam něco padne. Naposledy jsme porazili Chicago, což býval obávaný soupeř. Prohráli posedmé za sebou, my je porazili podle výsledku celkem jednoznačně 4:0, ale hlavně ze začátku docela kousali. Pár šancí tam měli, dobře si najížděli. Nevím, asi se hledají.

Honza Kovář mezitím odešel z Islanders na farmu Bruins v Providence. Jsme pořád v kontaktu, byl se podívat na našem zápase v Bostonu. Už by mu měla končit zkušební doba, mohl by se posunout dál. Daří se mu, po sedmi zápasech má osm bodů, což je hodně slušné, aby ho Boston využil. Kovy je hráč, který se o místo dokáže férově poprat, pokud dostane šanci. Islanders podepisoval s tím, že si zahraje třetího, čtvrtého centra, ale nedopadlo to ani tak, že by ho nechali hrát na farmě. Opravdu jde jenom o to, aby měl příležitost se ukázat. A snad ji konečně dostane.

Plekancův konec? Má svoje důvody, stejně mě to šokovalo

V Bostonu se byl podívat taky Petr Nedvěd. Nebylo moc času si promluvit, jen chvilku po zápase. Takže jsme se vlastně jen pozdravili a řekli si pár slov. Spíš myslím, že se přiletěl podívat na Pastu, jak vypadá. S Davidem Krejčím si oblékli kostkované obleky, vypadali dobře. Pasta vytasil klobouk, vestičku hezky. No, vyfešákoval se. Já se tím jen bavím.

Nečekal jsem, že Tomáš Plekanec skončí v Montrealu. Má svoje důvody a je to jeho rozhodnutí, ovšem stejně mě to šokovalo. Myslel jsem, že zvládne aspoň ještě tuhle sezonu. V Canadiens toho hodně zanechal, strávil tam vlastně celou kariéru. On je zkušený borec, jenže když člověk odehraje tolik let a nakonec má bruslit s náhradníky, koukat na svůj tým, jak hraje bez něj…

V minulých dnech se taky řešilo, jak řidič Uberu zveřejnil video, na kterém se hráči Ottawy baví na účet vedení týmu. Jedna věc je, že to vůbec zveřejnil. To nebylo v pořádku, myslím, že tím porušil jejich soukromí. Druhá věc je, že si povídali tímhle stylem a ještě před cizím člověkem. Nelíbilo se mi, co vykládali, ale taky se mi příčí, že řidič dal záznam na internet.

Nedokážu si vysvětlit, co ho k tomu vedlo, jestli mu někdo zaplatil. Když někdo jede v Arizoně taxíkem na zimák a takhle si povídá, muselo být hned jasné, s kým má čest. My tam hráli zrovna předtím, přiletěli jsme v době, kdy to dali ven a šířilo se to do světa. Plno lidí mělo o zábavu postaráno.

 
Články odjinud


Články odjinud