Martin Hašek
27. srpna 2015 • 17:50

Bolt po drsném pádu žertoval: Toho chlápka zaplatil Gatlin

Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0 Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0

PŘÍMO Z PEKINGU | V závodě ho na dráze nikdo neporazil, ale hned jak skončila dvoustovka na mistrovství světa, jamajský sprinter se poroučel k zemi po střetu s kameramanovým vozítkem. Na tiskovce po závodě už si z téhle historky elitní sprinteři dělali legraci: „Zaplatil mu Justin Gatlin!“ zahlásil Bolt.

Byla to chvíle, z které mrazilo. Vítězné kolečko Usaina Bolta přerušila nehoda kameramana, jehož vozítko najelo na rampu pro pojízdnou kameru a zezadu slavnému Jamajčanovi podrazilo nohy.

„Smetl mě, říká se, že Justin Gatlin mu zaplatil,“ rozesmál Bolt tiskový sál v Ptačím hnízdě.

„Budu chtít své peníze zpátky!“ chytil se vedle sedící Gatlin své role.

Bolt se z nepříjemné kolize viditelně oklepal během pár okamžiků, a ještě než ukončil své vítězné kolečko, nechal se zajmout mezi fanoušky na hlavní tribuně. I na tiskovku přišel v dobré náladě a nehoda ho zřetelně nijak nepoznamenala.

„Jsem v pohodě,“ uvedl Bolt. „Když se to stalo, bylo to děsivé. Stala se nehoda, ale nic se mi nestalo. Budu v pořádku.“

Bolt s Gatlinem jsou sice na dráze velcí rivalové, na tiskovce po dvoustovce ale svorně žertovali.

Když dostal Bolt otázku směrem k víkendovým štafetám, kde se očekává další souboj mezi USA a Jamajkou, poznamenal: „Určitě to bude těžký závod, ale doufám, že Justinovi nohy jsou teď trochu unavené. Budeme se soustředit na sebe. A jak jsem říkal: Justinovi nohy jsou unavené…“

„Nenávidím tohohle chlapa,“ reagoval rozesmátý Gatlin.

Po vyhecovaných bojích na individuálních tratích oba ujistili, že svého velkého soupeře respektují.

„Nemám s Justinem Gatlinem problém, je to závodník. Akorát jsem během let zjistil, že hodně mluví a po mistrovství světa je to, jako bychom byli nejlepší kamarádi. Trochu mě to mate,“ říkal Bolt.

„Proti Usainovi nic nemám, je to skvělý závodník,“ říká Gatlin. „Koukáme jeden po druhém a pomáháme si k překonávání limitům, nejlepším časům. Až skončíme s kariérou a bude nám pětačtyřicet, padesát, podíváme se zpátky a uvidíme: S tímhle klukem jsme pomohli změnit historii.“

Jasný král! Podívejte se na Boltův triumf na dvoustovce
720p 480p 360p 240p

Po srážce s kameramanem Usain Bolt odkulhal pryč

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)