Kenteris s Thanuovou dostali za doping podmínku | iSport.cz
10. května 2011 • 15:14

Kenteris s Thanuovou dostali za doping podmínku

Autor: ČTK
Ekaterina Thanuová
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řecký soud shledal sprintery Kostase Kenterise a Katerinu Thanuovou vinnými z křivé výpovědi při vysvětlování zinscenované nehody na motocyklu na olympijských hrách v Aténách v roce 2004 a udělil jim podmíněný trest na 31 měsíců.Řečtí atleti a medailisté z her v Sydney měli incidentem maskovat skutečnost, že se nedostavili k dopingové kontrole.

"Soud zjistil, že k nehodě vůbec nedošlo," prohlásil soudce Dimitris Lefkos. Sedmatřicetiletý Kenteris s o rok mladší Thanuovou nebyli u vynesení rozsudku, v němž zároveň dostal u soudu přítomný kouč Christos Tzekos 33 měsíců podmíněně.

Podmíněné tresty na sedm respektive 15 měsíců dostali také dva svědci. Šest lékařů, kteří měli atlety po nehodě ošetřovat, obdrželi podmínku na šest až osm měsíců.

Sprinteři se prostřednictvím svého právníka Michalise Dimitrakopulose hned po vynesení verdiktu odvolali a vinu nadále popírají. Kenteris vyhrál na olympiádě v Sydney dvoustovku, Thanuová vybojovala stříbro na poloviční trati.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud