6. listopadu 2011 • 14:17

České čtvrtkařky převzaly bronz od Jamajčanek: Dřely jako rambo

Autor:
České čtvrtkařky převzaly bronz od dopujících Jamajčanek: Dřely jako rambo
TOP VIDEA
Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat
VŠECHNA VIDEA ZDE


Skoro dvacet měsíců dlouhé čekání je u konce. Čtvrkařky Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová obdržely během vyhlášení ankety Atlet roku bronzové medaile z halového mistrovství světa 2010 v Dauhá. Ty jim připadly poté, co byly původně třetí Jamajčanky diskvalifikovány za doping Bobby-Gaye Wilkinsové.Konečně se mohly ponořit do vítězného rituálu a před fotografy se zakousnout do svých medailí.

„Je tam jamajská příchuť. Snad se něco vsákne do budoucna,“ řekla Denisa Rosolová.

Na loňském halovém MS v katarské Dauhá sice česká štafeta doběhla čtvrtá, ale později vyšlo najevo, že Jamajčanka Bobby-Gaye Wilkinsová měla pozitivní trest na zakázanou látku andranin. V prosinci pak mezinárodní federace IAAF bronzové medaile odebrala Jamajčankám a přiřkla je Češkám. Tři medaile ze čtyř se k české výpravě dostaly během letošního mistrovství světa v korejském Tegu, ta poslední však dorazila až před pár dny. Paradoxně patřila právě Wilkinsové.

„Bylo jasné, že ta procedura byla na dlouhé lokte. Když jsme se o dopingu dozvěděly, pro sebe jsme se zaradovaly a čekaly jsme se. Poslední  medaile došla těsně před akcí Atlet roku. Hříšnice ji nechtěla vrátit, asi si ji chtěla doma ošoupat,“ vyprávěla rozverně Zuzana Bergrová.

Na pódiu hotelu Ambassadoru bronzy nedostaly na krk, legendární koulařka Helena Fibingerová jim je předala zabalené v elegantních červených krabičkách.

„Dostat je na krk, ještě by nám zničily účesy,“ reagovala s úsměvem finišmanka štafety Zuzana Hejnová.

Atletky si užívaly, že své bronzy dostaly ve slavnostní chvíli. Vyhlášení Atleta roku přímým přenosem vysílal program ČT1 a čtvrtkařky stály na pódiu všechny v krásných šatech s jedním ozdobným ramínkem.

„Aspoň, že nám to předali na Atletovi, že se o tom ví. Že nám to nepředali někde v kanceláři,“ pochvalovala si Denisa Rosolová.

„Je to znovuobjevení medaile. Skoro se na to zapomnělo. My jsme teď znova celebrity s medailemi, po roce a půl. Je to výborný,“ radovala se Bergrová.
Čtvrtkařské partě radostná společenská akce přišla vhod, protože v posledních dnech pod vedením trenérky Martiny Blažkové trpěla při těžkém soustředění, kterým začala příprava na olympijskou sezonu.

„Dřely jsme se špalkama jako Rambo na Sibiři,“ popsala Bergrová jeden z náročných kruhových tréninků.

Finalistky letošního mistrovství světa v Tegu mají pro další dřinu o motivaci navíc.

„Další medaili si budeme muset vybojovat sami. A teď nemluvím o hale, myslím až na olympiádu,“ řekla odhodlaně Denisa Rosolová.

Cesta české štafety k medailím
14. března 2010
Štafeta ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová doběhla na HMS v Dauhá čtvrtá, 56 setin za třetí Jamajkou

14. července 2010
Jamajská atletická asociace oznámila, že Bobby-Gaye Wilkinsová, která rozbíhala jamajskou štafetu ve finále, měla během šampionátu v Dauhá pozitivní dopingový test

9. září 2010
Bobby-Gaye Wilkinsová byla za užití látky andranin potrestána dvouletým zákazem startů

17. prosince 2010
Mezinárodní federace IAAF jamajskou štafetu diskvalifikovala, bronzové medaile tak připadly Češkám

Srpen 2011
Jamajská výprava přivezla tři bronzové medaile na MS do Tegu, stále však chyběla ta od hříšnice Wilkinsové

5. listopadu 2011
České čtvrtkařky obdržely své medaile během vyhlášení Atleta roku v pražském hotelu Ambassador
Témata:  sport, Česko, štafeta
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze