Květoslav Šimek
16. prosince 2011 • 13:17

Ostrava chce atletický šampionát - mistrovství Evropy družstev mužů

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
SESTŘIH: Kanada - Slovensko 6:3. Hladký postup favorita, Kanaďané v semifinále podeváté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Zlaté tretře chce město Ostrava pořádat další významnou atletickou událost. Má políčeno na mistrovství Evropy družstev mužů a žen pro rok 2014. Přihlášku už organizátoři podali spolu s Českým atletickým svazem v září, teď spustili nové webové stránky (www.ostrava2014.com).Padesát ročníků Zlaté tretry Ostrava, mistrovství světa do 17 let v roce 2007 a mistrovství Evropy do 23 let v letošním roce. To jsou úspěšně zvládnuté mezinárodní akce, za něž organizátoři atletických akcí v Ostravě sklízí uznání. A chtějí ještě dál. V hledáčku mají mistrovství Evropy pro dvanáct nejlepších družstev mužů a žen pro rok 2014.

O pořadatelství šampionátu se Ostrava ucházela už pro rok 2013. Ovšem těsně neuspěla. Skončila třetí za britským Gatesheadem a německým Braunschweigem. „Boj o pořádání je drama, vyžaduje úsilí, připravenost a týmovou spolupráci,“ říká Oldřich Zvolánek z organizačního týmu.

„Ostrava a Česká republika má zkušený tým, skvělé sportovní fanoušky i adekvátní zázemí. Pevně věříme, že najdeme i silné sponzory a podaří se nám v silné konkurenci uspět.“

Aby se všem zainteresovaným stranám v českém i mezinárodním prostředí dostávalo dostatek informací, spustili organizátoři nové internetové stránky. Na nich se mohou fanoušci těšit na novinky z přípravy, rozhovory s atletickými osobnostmi a další zajímavosti.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud