Na Jamajce řádil hurikán: Bolt se modlil, Powell netrénoval

Jamajkou se přehnal hurikán Sandy (ilustrační foto)
Jamajkou se přehnal hurikán Sandy (ilustrační foto)Zdroj: ČTK
ČTK, nit
Atletika
Začít diskusi (0)

Hurikán Sandy, který se přehnal přes Jamajku, způsobil starosti slavným sprinterům. Asafa Powell musel kvůli hrozivému živlu přerušit trénink a Usain Bolt se za své blízké modlil z dalekého Rio de Janeira, kde je právě na cestách.

„Otče na nebesích, dohlédni dnes na Jamajku, ať jsou její lidi v bezpečí,“ pomodlil se Bolt na svém Twitteru a přiložil satelitní fotografii, na které se centrum hurikánu nachází právě nad Jamajkou.

Hurikán Sandy se v posledních dnech přehnal nad Karibikem, pustošil a zabíjel. Na Jamajce připravil o život jednoho člověka. Jeden člověk zahynul na Haiti a jedenáct lidí zemřelo na Kubě. Dnes se zřejmě hurikán dostane na východní pobřeží Spojených států.

Na Jamajce udeřil hurikán ve středu a jeho oko přešlo přímo přes ostrov. Vítr o síle 235 kilometrů za hodinu strhával elektrická vedení, silný déšť způsobil na mnoha místech záplavy.

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell je na rozdíl od Bolta v těchto dnech doma na Jamajce a kvůli hurikánu musel být opatrný.
„Nešel jsem na trénink kvůli přicházející bouři. Je lepší se držet v bezpečí,“ napsal Powell na Twitter.

Poté, co se hurikán přehnal, vyvěsil Powell na Twitter fotografii zkázy s dodatkem: „Tahle kokosová palma vichřici nepřežije.“

Powell ale vyvázl bez zranění a už se znovu vrátil k tréninku.

Začít diskuzi