Uzdravená Hejnová zahajuje přípravu a chce pomáhat dětem | iSport.cz
19. září 2014 • 16:50

Uzdravená Hejnová zahajuje přípravu a chce pomáhat dětem

Autor: ČTK
Zuzana Hejnová zahajuje přípravu po dalším zranění
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřadující mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová je připravena zahájit přípravu po sezoně, kterou jí pokazily zdravotní problémy. Její v zimě zlomená zánártní kůstka i bolavá pata jsou prý v pořádku, takže v říjnu může odjet na soustředění do Tater a následně do Jihoafrické republiky. Podle domluvy s koučem Daliborem Kupkou začne zvolna a pokud bude mít jen sebemenší potíže, není vyloučeno, že vynechá ještě halovou sezonu s vrcholem na halovém mistrovství Evropy v Praze.Nejlepší česká sportovkyně minulého roku si zlomila nohu v chodidle na začátku února a podstoupila operaci. Na jaře odjela na soustředění do Afriky a s návratem na ovály to vypadalo dobře. Jenže se ozvala dlouholetá její potíž - bolavá pata. Hejnová sice absolvovala několik závodů, ale na domácím šampionátu v Ostravě na začátku srpna předčasně ukončila sezonu. "Teď už to ale vypadá dobře, otok zmizel a zánět snad také," řekla Hejnová novinářům.

Pomohlo tomu několik injekcí od fyzioterapeuta Pavla Koláře, rehabilitace a hlavně klid. Ten Hejnová měla na dovolené v Chorvatsku a v Thajsku, kde se věnovala s přítelem Janem hlavně oblíbenému potápění. "To volno tomu hodně pomohlo. Dovolenou jsem si moc užila, i když letos byla taková lenivější. A hodně jsem jedla," smála se Hejnová.

Hned minulý týden krátce po návratu navštívila lékaře a výsledky magnetické rezonance ji potěšily. "Vše je na dobré cestě," uvedla. Od října by měla začít s plnou zátěží. "S trenérem jsme se samozřejmě domluvili, že začneme zvolna, že to nebudeme hrotit a co se týče halové sezony, tak uvidíme. Buď to půjde, nebo to nepůjde," řekla Hejnová. Závodit by hodně chtěla před domácím publikem na ME. "Ale zdraví je samozřejmě přednější," uznala.

Sedmadvacetiletá překážkářka je ráda, že přišla o sezonu, v níž bylo "pouze" mistrovství Evropy. "To je určitě menší zlo," uvedla. V příštím roce by chtěla útočit na druhý titul mistryně světa v Pekingu, rok nato bude olympiáda v Riu, kde bude obhajovat bronz z Londýna, a v další sezoně 2017 je opět světový šampionát v Londýně.

Nezvykle dlouhé volno letos Hejnová vyplnila i otevíráním zadních vrátek na dobu po kariéře. Společně s přítelem vymysleli Akademii sportu Zuzany Hejnové, která má pomáhat rozvoji pohybových dovedností u dětí. Tým překážkářky bude organizovat tréninky pro děti od 6 do 11 let na školách zatím v Praze, Liberci a Českých Budějovicích. Připravují dokonce elitní tým sportovců se zajištěním kompletního zázemí.

"Tréninky povedou zkušení trenéři podle plánu, který jsme společně připravili a který učí děti všeobecnému pohybu, relaxaci a zdravému přístupu ke stravě," přiblížila Hejnová, která se, pokud bude mít čas, některých lekcí osobně zúčastní. "Určitě to je něco, co bych mohla po kariéře dělat," dodala.

Témata:  FOTO, Sport, atletika, Hejnová
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud