Wariner si věří na rekord | iSport.cz
21. srpna 2007 • 00:00

Wariner si věří na rekord

Autor: ČTK
Jeremy Wariner
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Jeremy Wariner z USA věří, že na nadcházejícím mistrovství světa v Ósace může překonat rekord krajana a osobního agenta Michaela Johnsona.Olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Jeremy Wariner z USA věří, že na nadcházejícím mistrovství světa v Ósace může překonat rekord krajana a osobního agenta Michaela Johnsona. Čtyřstovkař totiž trénuje pod vedením bývalého kouče světového rekordmana Clyda Harta a navíc stejným způsobem, kterým se Johnson připravoval krátce před svým během na MS v Seville před osmi lety. Tehdy běžel 43,18 sekundy. "Kouč sáhl k tréninkům a cvičením, které Michaela přivedly ke světovému rekordu. A tréninkové ukazatele jsou hodně podobné. Jsem na cestě překonat světový rekord, pokud se tedy domluvíme s trenérem, že ho budu chtít překonat," uvedl Wariner. "Trenér tvrdil, že moje tréninkové časy na 350 metrech jsou lepší než v Michaelově přípravě na Sevillu," řekl běžec. "Takže jsem připraven," řekl jasně muž z osobním rekordem 43,50 sekundy. Wariner však jedním dechem upozornil, že se na překonání světového rekordu neupíná, nýbrž chce v Ósace vyhrát. "Až to přijde, tak to přijde. Kdyby přišel rekord i vítězství, bylo by to skvělé," zasnil se. "Pokud poběžím jako ve Stockholmu, nikdo mě neporazí," připomněl svůj letošní běh 32 setin za světovým rekordem. "Ještě mám před sebou hodně závodů a hlavní bude příští rok olympiáda," dodal směrem k Pekingu.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud