TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Právě se mu podařilo postoupit do semifinále na mistrovství Evropy v Berlíně, když Pavel Maslák přišel mezi novináře a spustil: „Cítím se celkově přezávoděný, už to není ono. Potřeboval bych si odpočinout od závodů.“ A to se projevilo i tím, že do finále se už neprobojoval. Trojnásobný mistr světa i Evropy z haly, zlatý a stříbrný muž z ME pod širým nebem se tak musí nyní znovu najít. Co by mu mohlo pomoci?Je to znát i na jeho časech. Osobní rekord na trati 400 metrů si Pavel Maslák zaběhl v roce 2014 (44,79 sekundy). O dva roky později měl sezónní maximum 45,06, loni zpomalil na 45,10. A letos? To už to vůbec nešlo. Nejlepší čas venkovní sezony 45,59 právě z ME v Berlíně. Stroj se zadrhnul a nechce se rozjet. Ano, i on stárne, ale stále je mu 27 let, což je pro některé teprve vrchol kariéry.

„Jemu to prostě neběží. Každý podzim děláme laktátové testy a on to má rok od roku horší. Je možné, že měl vrchol v pětadvaceti, ve čtyřiadvaceti. Jestli je to tím, že člověk kvalitně trénoval od šestnácti let a na tu speciální hranici se dostal v tomhle věku, nevím. Ale určitě to budeme zkoušet a věřím, že se někam vrátí,“ snažil se najít vysvětlení útlumu svého svěřence Dalibor Kupka.

Opotřebovanost cítí i sám závodník, ale spíš tu psychickou, motivační. „Mám tolik čtvrtek za sebou, mám zkušenosti, ale tehdy jsem byl mladý, dravý, vletěl jsem do toho a nic neřešil. Teď už to je čím dál těžší,“ přiznal Maslák.

Zabalit to ale ještě nehodlá, a tak už s trenérem vymýšlí, co změnit, aby se zase na jeho hlavní trati 400 metrů vrátil ten správný drajv. „Potřeboval bych udělat nějaký buď úplně hluchý rok, že bych jenom trénoval, udělal si aktivní volno a nezávodil, nebo úplně změnil disciplínu,“ přemýšlel nejdřív nahlas. Pak ale prozradil variantu, která se jeví jako reálnější. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze