2. listopadu 2008 • 18:27

Radcliffeová vyhrála maraton v New Yorku

Autor:
Paula Radcliffeová
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britská běžkyně Paula Radcliffeová obhájila vítězství v maratonu v New Yorku. Světová rekordmanka proběhla cílem v čase 2:23:56 a vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem před čtyřicetiletou Ruskou Ludmilou Petrovovou.V mužském závodě si zopakoval předloňské prvenství Brazilec Marilson Gomes dos Santos.

Radcliffeová triumfovala v New Yorku už potřetí a vynahradila si nezdar na olympijských hrách v Pekingu. Tam přijela s mankem v přípravě poté, co musela přerušit trénink kvůli únavové zlomenině stehenní kosti, a obsadila 23. místo.

Vícekrát vyhrála na Manhattanu jen norská legenda Grete Waitzová, která se zapsala mezi vítězky celkem devětkrát.

Gomes dos Santos vybavený v chladném počasí čepicí a rukavicemi předstihl jeden a půl kilometru před cílem Maročana Abderrahíma Gumrího a vyhrál za 2:08:43 s náskokem 24 sekund. Gumrí se musel spokojit s druhým místem už loni. Oba vítězové inkasovali prémii 165.000 dolarů.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze