Zemřel Jaroslav Fikejz | iSport.cz
27. prosince 2008 • 12:00

Zemřel Jaroslav Fikejz

Autor: ČTK
IAAF
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 81 let zemřel v pátek bývalý dlouholetý reprezentant a český rekordman ve skoku do dálky Jaroslav Fikejz. Rodák z Kaliště získal na mistrovství Evropy v roce 1950 v Bruselu bronzovou medaili, o dva roky dříve startoval na olympijských hrách v Londýně.ČTK dnes o úmrtí informoval jeho syn.Přestože v roce 1948 vedl evropské tabulky, olympiáda mu nevyšla a nepostoupil z kvalifikace. Fikejzovo jméno stále figuruje v tabulkách platných českých rekordů.

Jeho výkon 712 centimetrů ze 4. října 1942 v kategorii starších žáků dosud nikdo nepřekonal. Mezi dospělými vylepšil národní rekord až na 741 cm.Po skončení závodní kariéry působil v atletice dál jako funkcionář.

Absolvent zemědělské školy s titulem inženýra pracoval jako novinář, například v časopise Atletika. V roce 2003 obdržel čestný diplom Fair play od Českého klubu fair play při Českém olympijském výboru.Poslední rozloučení s Jaroslavem Fikejzem se uskuteční v rodinném kruhu.

Témata: 
 
Články odjinud


Články odjinud