Ostravská laťka? Opět jako samostatný závod | iSport.cz
8. ledna 2009 • 13:13

Ostravská laťka? Opět jako samostatný závod

Autor: ČTK
Jaroslav Bába
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bába, Ton a Straková jsou nejznámějšími jmény pátého ročníku Ostravské laťky ve skoku do výšky. Závod, který byl kdysi součástí Moravské výškařské tour, se 15. ledna v Bonver Aréně znovu odbude jako samostatné a jednorázové klání.Snaha pořadatelů o návrat do prestižnější Tour letos vyzněla do ztracena. Oldřich Zvolánek z organizačního výboru připustil, že Ostrava nemá v současnosti takové finanční možnosti jako mítinky v Třinci a Hustopečích.

"Ekonomika hraje velkou roli, ale nevzdáváme se a budeme se snažit v dalších letech. Uvidíme, jak se bude vyvíjet ekonomická situace," řekl Zvolánek na tiskové konferenci.

Hlavními postavami letošního ročníku mají být domácí výškaři Bába, Ton a Straková. Obhájkyně loňského prvenství Romana Dubnová po vážném zranění kotníku odrazové nohy vynechá halovou sezonu.

"Česká špička je až na Dubnovou a Lalákovou kompletní," uvedl manažer mítinku Jan Janků. Ze zahraničí do Ostravy přijedou Nizozemec Martin Nuyens, Ukrajinec Viktor Šapoval, Ukrajinka Olena Motoková či nejlepší slovenská výškařka Iveta Srnková.

"Atraktivní pro diváky určitě bude i Dottin Henderson, což je Barbadosan trénující a žijící ve Finsku. Hrával basket, u výšky není dlouho, ale osobní rekord má už 225 centimetrů.

Kromě toho si na příští týden schováváme ještě překvapení v podobě dvou zajímavých jmen do obou kategorií," řekl Janků. Vítězové získají finanční prémii 500 dolarů.

 
Články odjinud


Články odjinud