Překážkář Svoboda potvrdil dobrou formu | iSport.cz
24. května 2009 • 15:29

Překážkář Svoboda potvrdil dobrou formu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Petr Svoboda
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překážkář Petr Svoboda zaběhl v prvním kole atletické extraligy v Praze limit A na mistrovství světa 13,53 sekundy a prokázal, že má i letos skvělou formu. Bronzový medailista z halového evropského šampionátu přitom dnes do svého prvního letošního závodu málem ani nenastoupil.Žil totiž v domnění, že jeho finálový běh na 110 metrů překážek má na Strahově start o 25 minut později, než bylo skutečně naplánováno v časovém programu. Český rekordman tak musel pořádně spěchat, aby se stihl aspoň trochu rozcvičit a svůj závod nezmeškal.

"V pohodě jsem se rozklusával a koukám, že všichni už jdou na hlavní stadion," popisoval Svoboda. I proto první start závodu úmyslně pokazil, aby si alespoň jednou zkusil tréninkově naběhnout na první překážku. "Jednou to tak kdysi udělal Robles, tak jsem to zkusil taky," uvedl s odkazem na světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby, který je jeho vzorem.

I proto, že se nestihl pořádně rozcvičit, považoval svůj výkon za parádní. Limit A pokořil o dvě setiny. "Běžel jsem volně, spíš technicky, nerval jsem to naplno," prohlásil.

Také kvůli nedostatečnému rozcvičení neriskoval během nadoraz zranění. Letos totiž cítí výbornou formu. "Hlavně jsem na tom dobře rychlostně, myslím, že bych potrápil i sprintery specialisty," tvrdil.

Navíc ho lehce pobolívá Achillova šlacha a do poslední chvíle zvažoval, zda bude závodit. "Měl jsem docela strach, abych si něco neudělal, abych si ji neutrhl," řekl Svoboda.

Ani lékaři nevědí, proč cítí bolest. I věhlasný fyzioterapeut Pavel Kolář mu potvrdil, že bude v pořádku. "Takže tomu věřím," prohlásil atlet, jenž se chce stát prvním překážkářem bílé pleti s výkonem pod 13 sekund. Jeho český rekord z loňské sezony má hodnotu 13,29 sekundy.

Témata:  sport, atletika, svoboda
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud