23. července 2009 • 17:19

Defarová bude bojovat o další rekordy

Autor:
Meseret Defarová
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Etiopská vytrvalkyně Meseret Defarová bude na mistrovství světa v Berlíně usilovat nejen o vítězství v závodech na 5000 a 10.000 metrů, ale na obou tratích chce vytvořit i nové světové rekordy.Na kratší z obou tratí bude pětadvacetiletá běžkyně obhajovat titul. Na desítce to bude na velké akci její premiéra, ale k favoritkám ji řadí výkon z 11. července, kdy v Birminghamu zaběhla jako teprve pátá žena v historii tuto trať pod 30 minut (29:59,20).

"Dá-li bůh, mám v plánu vytvořit v Berlíně nejlepší výkony všech dob," citovala Afričanku agentura Reuters.

Její největší vyzyvatelkou by měla být krajanka Tiruneš Dibabaová, jež obě tratě ovládla na olympijských hrách a na pětce je světovou rekordmankou. Její sezonu sice poznamenala zranění, ale už je prý v dobré formě. "Jsem v té nejlepší formě a doufám, že to potvrdím," řekla tři týdny před mistrovstvím světa.

Šéftrenér etiopských atletů Wolde Meskel Kostire předpokládá, že jejich soupeření bude patřit k vrcholům šampionátu. "Ať vyhraje ta lepší. Obě jsou naše skvosty," uvedl Kostire.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, atletika, defarová
 Klasická verze
Mobilní verze