26. července 2009 • 21:32

Bába si před MS věří na medaili

Autor:
Jaroslav Bába nad laťkouv Pekingu
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Více než čtyři roky se tak vysoko Jaroslav Bába nedostal. Jen několik týdnů před mistrovstvím světa v Berlíně jeho forma roste, na mítinku v Londýně výškař porazil všechny své soupeře výkonem 233 cm, čímž se zařadil na páté místo letošních světových tabulek.Vytvořil si tak nejlepší výkon po vážném zranění kotníku v lednu v roce 2006.

"Je příjemné se po tak dlouhé době opět podívat tak vysoko," komentoval to Bába. Zúročuje tak změnu kouče, po devíti letech odešel ze skupiny Aleše Dudy z Vítkovic a připravuje se od zimy s Janem Janků starším v Dukle Praha. "Určitě to bylo ku prospěchu věci. Zatím spolu trénujeme tři měsíce, po podzimní přípravě by to mohlo být ještě lepší," věřil, že by se zase mohl dostat ke svému českému rekordu z haly 237 cm.

Jeho nový trenér v něm vidí dokonce tak velký potenciál, že vyhlásil útok na medaili či dokonce na titul z mistrovství světa a v zimě na 240 cm. "Do zimy ještě daleko, ale teď jsem na tom opravdu odrazově dobře," prohlásil Bába, jenž se s trenérem vsadil. Poražený ze sázky o skok přes hranici absolutní elity zorganizuje a zaplatí po sezoně mejdan.

Bába si hodně zvedl sebevědomí i tím, že už vyhrál druhý závod Super Grand Prix. "Je to dobré, protože jsem na tom psychicky dobře a ostatní se mě možná budou trochu bát," prohlásil. V Londýně přitom ještě nebyly úplně ideální podmínky, foukalo a vítr se točil. I proto měl Bába hodně oprav. "Když chytnu dobré podmínky, 235 bych měl skočit," věřil si.

Na výkonnosti se podepsal nový způsob tréninku, rozběhu i techniky skoku. Na začátku sezony se mu příliš nedařilo, rozjížděl se hodně zvolna. "Bylo to z plného tréninku, nebyla vyladěná forma ani tolik naskákáno. Jinak jsem běhal, z toho tréninku jsem byl rozhozený. Ale teď už je to v pohodě, vyskákal jsem se," dodal Bába.

Nemělo by se tedy opakovat březnové halové mistrovství Evropy v Turíně, kde poprvé v kariéře nepostoupil z kvalifikace do finále. "No, to bych nerad opakoval. Ale je pravda, že v tomto rozpoložení bych měl skočit 230 v každém závodu," uvedl. "Věřím si, že bych mohl na mistrovství světa tu medaili urvat," prohlásil.

Posledním testem před šampionátem bude pro Bábu páteční závod ve Stockholmu. "Hlavně zůstat zdravý, protože tam nebývá moc dobré počasí a velká zima," přál si.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, atletika, bába, výška
 Klasická verze
Mobilní verze