0
Vítězka hodi oštěpem, Němka Steffi Neriusová
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu

Mistryně světa v hodu oštěpem Steffi Neriusová si po životním úspěchu na šampionátu v Berlíně vysloužila uznání německých sportovců, kteří ji v tradiční anketě zvolili Šampionem roku.

Sedmatřicetiletá atletka, která letos absolvovala svou poslední závodní sezonu, porazila v hlasování dvojnásobného mistra světa v plavání Paula Biedermanna.

Ten na šampionátu v Římě senzačně porazil na trati 200 metrů volný způsob i amerického fenoména Michaela Phelpse.Neriusová v Berlíně zvítězila před světovou rekordmankou Barborou Špotákovou.

O jejím prvenství v anketě rozhodly hlasy 68 německých medailistů z evropských a světových šampionátů, kteří vybírali z pěti finalistů. Užší výběr vzešel z hlasování 3800 sportovců.

0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.