Svoboda: Nevyhrál nejlepší. Měl jsem to být já! | iSport.cz
30. července 2010 • 21:03

Svoboda: Nevyhrál nejlepší. Měl jsem to být já!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Zklamaný Petr Svoboda. O zlatou medaili ho nejspíš připravilo klopýtnutí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se viděl v cíli a jak si přebírá zlatou medaili. To se stalo překážkáři Petru Svobodovi ve finále mistrovství Evropy osudným. Chvilková nekoncentrovanost způsobila ve finále závodu na 110 metrů překážek technickou chybu, následovalo zakopnutí a konec nadějí.Šesté místo Svoboda skoro obrečel, mísila se v něm beznaděj, vztek, bezmoc. Do sedmé překážky totiž jasně vedl.

Poprvé v životě cítil, že český sprinter vyhraje mistrovství Evropy. "Nastupoval jsem do finále s tím, že někdo bude na mě hrdý," řekl Svoboda novinářům. "Jenže neudržel jsem hlavu na uzdě," zoufal si.

Jako vždy na velkých závodech v něm "bouchly saze". Atomovka, jak on sám říká. "Během závodu jsem se viděl v cíli. Polilo mě blaho, jenomže najednou jsem se nekoncentroval," přiznal svou chybu. O sedmou překážku totiž zakopl, ta ho rozhodila a v přemíře snahy ztrátu dohnat zakopl i o osmou. Poslední dvě už byla bezmoc.


"Věděl jsem hned, že to je ztracené, padal jsem po hubě," litoval klíčového okamžiku. "Úplně se mi zalily oči. Tohle se mi nepovedlo, přiznávám, pokazil jsem finále mistrovství Evropy," řekl. Rád by své pocity zformuloval, ale neuměl to. "Šťastnej fakt nejsem," řekl. "Prostě to šlo do..." ulevil si.

Podle Svobody dnes nevyhrál nejlepší. "Měl jsem to být já. A je mi jedno, kdo si o tom bude co myslet," prohlásil. Zklamání cítil i vůči svému okolí. K trenérovi, týmu. "Všichni věřili, že medaili budu mít. Někteří říkali, že jsem tutovka. A zase nic," pokrčil rameny.

V hlavě se mu mísily pocity. "Bojím se odsud vylézt," přiznal. Prý podívat se všem do očí. "Až uvidím zprávy v telefonu, každému vysvětlovat, co se stalo. Nejradši bych hned sednul na letadlo a všem se vyhnul obloukem," podotkl.

Sám na sebe ale bude hrdý. Chce, aby ho lidé hodnotili podle výkonů v celé sezoně, nikoli podle jednoho zkaženého závodu. "Jestli mě někdo bude kritizovat za jeden závod, tak ať mi to přijde říct do očí. Já si velice rád poslechnu, že jsem ničema a podobně," prohlásil k možným reakcím fanoušků.

Všem kolem sebe totiž chtěl udělat radost. "Dělám atletiku pro sebe, ale i pro lidi. Když se oni radují, mám taky radost," řekl. Dnes ale v jeho okolí zavládne smutek.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud