MS basketbal 2019 | Hruban: Austrálie byla lepší. Teď chceme porazit Poláky. MS? Zážitek na celý život | iSport.cz
Ivo Pospíšil
12. září 2019 • 13:44

Hruban: Austrálie byla lepší. Teď chceme porazit Poláky. MS? Zážitek na celý život

TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠANGHAJE | Stáli před historickou šancí prorvat se mezi čtyři nejlepší týmy světa. A s favorizovanou Austrálií drželi první půli krok. Jenže pak jim ve třetí čtvrtce soupeř utekl a sen českých basketbalistů o semifinále MS zhasl. "Věděli jsme, že narazíme na nějaký strop. A ten přišel," přiznal Vojtěch Hruban. Cílí proto na čtvrteční duel s Polskem, z něhož vítěz postoupí do boje o konečné páté místo.V čem byla Austrálie problematická po všech úspěších, co jste tady zažili?
"Výborně bránila. Byli na nás výborně připravení. To, jak bránili pick and rolly a vůbec obecně, nám, nechci říct nesvědčilo, ale zablokovalo naší hru. Nedokázali jsme se vyrovnat s trošku jinou obranou. Myslím, že to byla jejich výborná obrana, která rozhodla."

Projevila se nějak únava?
"Myslím, že to asi nehrálo roli, pro nás to byl tak výjimečný zápas, že o únavě nemůže být řeč. Na to bych se nevymlouval. Austrálie byla prostě lepší a my věděli, že dříve nebo později tady narazíme na nějaký strop. Ten prostě přišel."

Kdy se to zlomilo?
"Byl tam jeden úsek ve třetí čtvrtině, kdy jsme nedali dvě střely, udělali jednu, dvě chyby v obraně a najednou Austrálie trefila trojky z dálky a bylo to o dvanáct. Potom, ať jsme dělali, co jsme dělali, tak vždycky dokázali zareagovat na každý náš útok. Už to bylo vabank. Tam byl ten jeden úsek, kdy trefili tři těžké střely a najednou to bylo o patnáct a bylo hotovo."

Tím, že prohráli i basaketbalisté USA, vyhasla výsledkem s Austrálií i šance na přímou kvalifikaci na olympiádu v Tokiu.
"Tak olympiáda je pořád obrovsky vysoký cíl. Nicméně v kvalifikaci, ve které jsme chtěli být, jsme. Budeme mít ještě jednu šanci - nevyšlo to přímo odsud (z MS), musíme to zkusit znovu příští léto. Samozřejmě je ale ještě pořád o co hrát i tady, chceme skončit co nejlépe. Chceme ve čtvrtek porazit Poláky, což bude náš hlavní cíl a na rozloučení přidat ještě nějakou výhru pro fanoušky domů."

Jaké si budete odvážet vzpomínky na tento turnaj?
"Bude to turnaj, který si budeme pamatovat do konce života. Bylo to pro nás něco speciálního. Zážitky odsud si poneseme hodně dlouho a myslím, že na to budeme všichni hrozně rádi vzpomínat, protože to, jak jsme hráli a ještě doufám budeme hrát... Obecně tým a atmosféra byly neuvěřitelné a my si to užíváme každý den. Přestože je to dlouhé, tak nás to pořád táhne dál, protože víme, že hrajeme dobrý basket a chceme to ještě ukázat."

 
Skupina K
Články odjinud


Články odjinud