Denver padl s Indianou, přišel kvůli tomu o druhé místo na Západě

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Denveru v NBA prohráli doma s Indianou 107:115 a přišli tak o druhé místo v Západní konferenci, na které poskočili Los Angeles Clippers. Nuggets přitom téměř celý zápas vedli, ale Indiana v závěru duel otočila kolektivním výkonem, z něhož vyčníval Domantas Sabonis. Ten si 22 body, 15 doskoky a deseti asistencemi připsal svůj první triple double kariéry.

Domácí ještě na konci třetí čtvrtiny vedli o jedenáct bodů, ale v poslední části spustila Indiana palbu a nastřílela 41 bodů. Hned 18 z nich dal náhradník Doug McDermott, který se tak s 24 body stal nejlepším střelcem vítězů. Mimo jiné trefil šest ze sedmi trojek. Kromě Sabonise měli 22 bodů také T.J. Warren a Malcolm Brogdon. Denveru nepomohlo ani 30 bodů Nikoly Jokiče.

"Sabonis s McDermottem nás zničili. Ve čtvrté čtvrtině jsme soupeři dovolili šest útočných doskoků. Oni přitom skoro neminuli. Byli prostě mnohem silnější než my. Je to pro mě velké zklamání," zlobil se na hráče trenér Denveru Michael Malone.

Nedařilo se ani dalšímu týmu z druhého místa v konferenci, Miami prohrálo 102:107 v San Antoniu. Šlo o pátou prohru z posledních deseti zápasů, ale Heat zatím druhou příčku ve Východní konferenci udrželi. DeMar DeRozan ze Spurs sahal po triple double, nakonec zápas ukončil s 20 body, devíti doskoky a devíti asistencemi.

4. Portland 44 18 26 40,9
5. Minnesota 42 15 27 35,7