7. srpna 2007 • 00:00

Basketbalisté opět vítězní

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český výběr se i nadále drží na vítězné vlně a v přípravách na mistrovství světa je neporazitelný. Dnes se v sestavě poprvé objevili elitní hráči Luboš Bartoň a Maurice Whitfield.

Čeští basketbalisté si v přípravě na zářijové mistrovství světa ve Finsku dál drží neporazitelnost. Po nedávných dvou výhrách nad Makedonií dnes v Děčíně porazili Finsko 87:64, když o své výhře rozhodli až ve druhém poločase. Základ k nakonec přesvědčivému vítězství položili ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli vysoko o osmnáct bodů v poměru 27:9. Svěřenci kouče Zdeňka Hummela sehrají s Finy další zápas opět na děčínské palubovce ve čtvrtek od 18:00. Hummel dnes poprvé v přípravném zápase mohl využít další opory, střelce Luboše Bartoně a naturalizovaného amerického rozehrávače Maurice Whitfielda. Ale v prvním poločase měl svým hráčům co vytýkat, Finsko až do konce druhé čtvrtiny drželo vyrovnaný stav a často trestalo leckdy laxní obranu české reprezentace. "Nebyli jsme dost agresivní, špatně jsme se vraceli do obrany. Přece jen je vidět, že ještě nejsme úplně sehraní, hráči se dost hledali," řekl po utkání Hummel České televizi. Po poločase se ale domácí herně výrazně zvedli a Finsko hlavně ve třetí desetiminutovce výrazně přehráli. Právě v tomto úseku položili základ ke konečné výhře, kromě obrany výrazně zpřesnili i střelbu. "Celkově jsme se zlepšili, ale v naší hře jsou stále obrovské rezervy," upozornil Hummel, který zatím nemohl chválit ani Bartoně s Whitfieldem. "Nepodali zatím nijak zázračný výkon, ale i tak nám obrovsky pomůžou," doufal Hummel.

ČR - Finsko 87:64 (22:22, 41:41, 68:50)
Nejvíce bodů ČR: Welsch 14, Sokolovský 13, Starosta 12. Fauly: 16:22. Trestné hody: 29/23 - 15/9. Trojky: 8:7.