Dnešní utkání je pro české basketbalisty hodně významné.
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LILLE | Jde o zajištění účasti na ME 2017. Ale jde i o zachování jisté naděje na účast v OH kvalifikaci do Ria de Janeira. Vše čeká české basketbalisty v dnešním zápase s Lotyšskem, který startuje v 18:30. Pokud vyhrají, mají kvalifikaci jistou. Pokud ne, budou muset čekat, zda se jedna ze tří skupin neodehraje v zemi na 3. - 7. místě. Jak by tedy měla OH kvalifikace vypadat?Mluví se o tom. Zajistí nebo nezajistí si čeští basketbalisté po dnešním zápase účast v olympijské kvalifikaci na Rio? Existuje jediná definitivní pravda: vítězství v dnešním zápase s Lotyšskem jim tu jistotu dá. Prohra je uvrhne do nejistoty, ale zároveň nemusí být také definitivní ne.

Vše se pak případně odvíjí od toho, komu bude přiděleno pořadatelství a jelikož OH kvalifikaci budou hostit tři země, nezbývalo by pak než doufat, že by v takovém případě padlo na jeden z týmů, který se na ME umístí na 3. – 7. místě. Jedině tak se uvolní prostor i pro případný osmý evropský celek. 

Jak tedy má OH kvalifikace vypadat?

V plánu je model tří skupin po šesti týmech, přičemž si postup zajistí jen vítěz. Což se zdá jako dost tvrdý klíč: osmnáct účastníků, jen tři postupující.

Kdo má již postup do OH kvalifikaci zajištěný?

Za Evropu je to již Francie, Řecko, Itálie, poražený z duelu Litva /Srbsko a vítěz zápasu Česko /Lotyšsko.

V Americké zóně to je: Kanada, Portoriko, Mexko

V Africe: Angola, Senegal, Tunisko

A v Oceánií je to Nový Zéland.

Zbývají tedy tři týmy z asijské zóny, které vzejdou z kontinentálního šampionátu (koná se od 23. 9 – 3. 10.) a tři týmy, kterým bude hostitelství přiděleno, a získají tedy automaticky účast. Následně se bude losovat i složení skupin.

Kdy se bude olympijská kvalifikace konat?

Termín je stanoven od 5. – 11. 7. 2016, tedy necelý měsíc před samotnou olympiádou v Riu.

Kdo má již OH jisté?

USA – vítěz mistrovství světa

Brazílie – pořadatel

Španělsko a vítěz duelu Srbsko /Litva – finalisté ME

Austrálie – vítěz oceánské zóny

Nigérie – vítěz afrického mistrovství

Venezuela a Argentina – finalisté jihoamerického mistrovství

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze