Westbrook překonal klubový rekord, navíc má 50. triple double

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalista Russell Westbrook si při sobotním vítězství Oklahomy nad Phoenixem 114:101 připsal padesátý triple double v kariéře v NBA. K 26 bodům a 11 doskokům přidal 22 asistencí, což je nový klubový rekord Oklahomy.

Westbrook se postaral o první triple double za posledních osmnáct let, při němž hráč překonal hranici dvaceti bodů i dvaceti asistencí.

Hráči Minnesoty vedli téměř celý druhý poločas nad Houstonem, ale šest sekund před koncem hostující Trevor Ariza trojkou vyrovnal na 95:95. Prodloužení ovládli Rockets 16:14 a oslavili desátou výhru v řadě. James Harden k ní přispěl 29 body, 13 asistencemi a devíti doskoky. Domácí Timberwolves vedl s 41 body a 15 doskoky Karl-Anthony Towns.

Čtvrté vítězství v řadě si připsali basketbalisté Golden State, kteří přehráli Portland 135:90. Kevin Durant se na výhře podílel 34 body a 11 doskoky. Warriors s bilancí 24 výher a čtyř porážek vévodí celé NBA.

V čele Východní konference jsou obhájci titulu z Clevelandu, kteří porazili Los Angeles Lakers 119:108. Kevin Love nastřílel 27 bodů, LeBron James o bod méně a Kyrie Irving za vítěze přidal 21 bodů. Lakers nestačilo 32 bodů Nicka Younga.

Kennneth Faried dovedl 25 body Denver k vítězství nad New Yorkem 127:114. Knicks nepomohlo 29 bodů Carmela Anthonyho.