22. prosince 2016 • 07:39

Washington v NBA potřinácté zvítězil. Satoranský si nezahrál

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Basketbalisté Washingtonu díky povedené poslední čtvrtině zvítězili na hřišti Chicaga Bulls 107:97 a připsali si třináctou výhru z 28 zápasů. Tomáš Satoranský se tentokrát do hry nedostal.

Wizards v první půli prohrávali až o 13 bodů, ale v poločase byli pozadu o jediný bod. Po třech čtvrtinách bylo v Chicagu vyrovnané skóre. Washington o své teprve třetí venkovní výhře v sezoně rozhodl v poslední části, kterou ovládl 30:20.

John Wall se na vítězství podílel 23 body a devíti asistencemi, Bradley Beal přidal o dva body méně. Za Chicago nastřílel 20 bodů Jimmy Butler, proměnil ale jen šest z dvaceti střel z pole.

Cleveland Cavaliers podruhé ve dvou dnech porazili Millwaukee Bucks. Kyrie Irving k domácí výhře 113:102 přispěl 31 body a 13 asistencemi. LeBron James nastřílel 29 bodů. Hostům nestačilo 28 bodů Jannise Antetokunmpa.

Velký obrat se povedl hráčům Sacramenta, kteří ještě ve třetí čtvrtině prohrávali v Utahu o 20 bodů. Nakonec se Kings mohli radovat z vítězství 94:93. DeMarcus Cousins vedl hosty s 21 body a byl jediným členem základní sestavy, který se dostal do dvouciferných čísel. "Jazzmanům" nepomohlo 28 bodů a 10 doskoků Gordona Haywarda.

Blízko k podobnému obratu byl Portland, který proti Dallasu prohrával až o 25 bodů. V poslední minutě se domácí dokázali přiblížit na 95:96, ale Damian Lillard, autor 29 bodů, nejdříve ztratil míč a při poslední šanci na zvrat neproměnil trojkový pokus. Mavericks k teprve druhé venkovní výhře v sezoně dovedl s 28 body Harrison Barnes.

Lídr střeleckých statistik tohoto ročníku NBA Russell Westbrook nasbíral 42 bodů, deset doskoků, sedm asistencí a dovedl Oklahomu k výhře nad New Orleans 121:110. Domácím nestačilo 34 bodů a 15 doskoků Anthonyho Davise.

NBA, výsledky nočních zápasů:

Atlanta - Minnesota 84:92, Chicago - Washington 97:107, Cleveland - Milwaukee 113:102, Detroit - Memphis 86:98, New Orleans - Oklahoma City 110:121, Phoenix - Houston 111:125, Portland - Dallas 95:96, Utah - Sacramento 93:94.