Česká jízda! Basketbalistky vyřídily Švýcarky, vyhrály o 27 bodů | iSport.cz
15. listopadu 2017 • 21:59

Česká jízda! Basketbalistky vyřídily Švýcarky, vyhrály o 27 bodů

Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv
Utkání se Švýcary sledoval i trenér slovenského nároďáku Pavel Hapal. Jsem velký hokejový fanoušek, říká Utkání se Švýcary sledoval i trenér slovenského nároďáku Pavel Hapal. Jsem velký hokejový fanoušek, říká

České basketbalistky zvládly i druhé utkání kvalifikace mistrovství Evropy a doma porazily Švýcarsko 62:35. Navázaly tak na úvodní výhru v Německu a vedou skupinu G spolu s Belgií, se kterou se utkají v únoru v dalším kvalifikačním bloku. Trenér Štefan Svitek při své domácí premiéře neměl k dispozici kapitánku Kateřinu Elhotovou kvůli lehčímu zranění. Zastoupila ji však její sestra Karolína, která byla s 13 body nejlepší střelkyní.

Podobně jako v Německu začal český výběr vlažně a hledal recept na specifický styl Švýcarek: spíše se přizpůsoboval jejich hře, než aby hrál svou. V úvodu tak Češky prohrávaly 5:10, ale pak šest minut nedovolily soupeřkám ani bod a šňůrou 13:0 získaly vedení, které už do konce zápasu nepustily.

V závěru první půle Češky opět polevily a nejlepší hráčka Švýcarska Marielle Giroudová, autorka 17 bodů, trojkou s klaksonem snížila na pouhé čtyři body. Do druhé části ale Češky nastoupily s výrazně zlepšeným výkonem.

České basketbalistky zvládly i druhé utkání kvalifikace mistrovství Evropy a doma porazily Švýcarsko 62:35

Už se tolik nesnažily dostat míč pod koš, kde Švýcarky utěsnily prostor. Místo toho zrychlily hru a k velmi dobrému výkonu se rozehrály Elhotová s teprve osmnáctiletou Veronikou Voráčkovou. Ta nasbírala šest bodů a po čtyřech doskocích a asistencích a byla spolu s Elhotovou nejužitečnější českou hráčkou.

Třetí čtvrtinu tak Češky vyhrály o 16 bodů a získaly uklidňující náskok. Trenér Svitek poté mohl dát šanci i Renatě Pudlákové s Julií Reisingerovou, které prožily soutěžní premiéru v národním týmu. Reisingerová dala i pět bodů.

Utkání skupiny G kvalifikace basketbalistek o mistrovství Evropy 2019:

ČR - Švýcarsko 62:35 (16:10, 26:22, 49:29)

Nejvíce bodů: Karolína Elhotová 13, Pecková 12, Hanušová 9, Voráčková a Vaughnová po 6 - Giroudová 17, Foraová 7, Franchinaová 4. Fauly: 16:19. Trestné hody: 20/11 - 9/7. Trojky: 3:4. Doskoky: 41:39.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby