Satoranský se proti Dallasu trápil, Washington utrpěl debakl

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Basketbalisté Washingtonu podlehli v NBA dalšímu papírově slabšímu soupeři, v Dallasu prohráli s Mavericks jednoznačně 75:98. Tomáš Satoranský během 19 minut nasbíral po dvou bodech, asistencích i doskocích, ale v týmu Wizards byl nejhorším hráčem v bilanci plus/minus s -22.

Washington na palubovce druhého nejhoršího celku Západní konference držel krok pouze v úvodní čtvrtině, po níž bylo skóre srovnané 22:22. Druhou čtvrtinu ovládli domácí 31:15 a ve zbytku zápasu už se Wizards nebyli schopni k soupeři bodově přiblížit.

Hosté se trápili střelecky, proměnili pouhých šestadvacet z 85 pokusů z pole (31 procent). Pouze dva hráči Washingtonu se dostali do dvouciferných čísel - Bradley Beal nastřílel 18 bodů a John Wall přidal jedenáct bodů. Vítězné Mavericks vedl Harrison Barnes s 20 body a deseti doskoky.

"Počet bodů, které jsme dostali, vypadá na papíře velice hezky. Jenže ve skutečnosti obrana zase tak dobrá nebyla. Oni měli spoustu střel, které neproměnili," řekl trenér Dallasu Rick Carlisle. Kouč Washingtonu Scott Brooks souhlasil: "Nedali jsme střely, při nichž byl hráč úplně volný, neproměňovali jsme donášky ani trestné hody," poznamenal. "Pro to, jak jsme hráli, neexistuje žádná omluva," doplnil Wall.

Hvězdou pondělního večera v NBA byl DeMarcus Cousins. Pivot s šikovnýma rukama dovedl New Orleans k domácí výhře nad Chicagem 132:128 po druhém prodloužení, když si připsal triple double za 44 bodů, 24 doskoků a deset asistencí.

Dramatické utkání se nemuselo nastavovat, ale už po vypršení základní hrací doby hostující Jrue Holiday proměnil pouze dva ze tří trestných hodů a jen vyrovnal na 114:114. V prvním prodloužení Pelicans nevyužili dvě šance na vítězství, to druhé pak ovládl Cousins sedmi body. V utkání mu sekundoval především Anthony Davis, autor 34 bodů.

Znamenité střelecké představení viděli i diváci v Los Angeles, kde domácí Clippers podlehli Minnesotě 118:126. Timberwolves k výhře dovedl 40 body Andrew Wiggins, 30 bodů přidal Jeff Teague. Clippers nestačil k úspěchu triple double Blakea Griffina za 32 bodů, 12 doskoků a stejný počet asistencí.

Skvělý večer prožil dvacetiletý Jamal Murray z Denveru, který proti Portlandu nastřílel 38 bodů včetně klíčového koše s faulem půl minuty před koncem. Murray po něm proměnil i trestný hod a otočil na 100:99 ve prospěch Nuggets. Ti nakonec zvládli koncovku i díky čtyřem trestným hodům Willa Bartona a zvítězili 104:101.

Milwaukee Bucks v prvním utkání po odvolání trenéra Jasona Kidda porazili Phoenix 109:105, přestože jim chyběl Jannis Adetokunbo. Toho střelecky zastoupil hlavně Khris Middleton s 35 body, o tři méně dal Malcolm Brogdon.