7. března 2018 • 20:30

Důležitá výhra pro Nymburk. Český mistr zdolal Atény a má blízko do čtvrtfinále LM

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Basketbalisté Nymburku v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti AEK Atén 98:88 a výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále. Za týden v domácí odvetě si mohou dovolit prohrát i o devět bodů. Pokud postoupí, čeká je ve čtvrtfinále vítěz dvojzápasu mezi Štrasburkem a litevskou Klajpedou, která první duel doma vyhrála 73:68.

Nymburk vyhrál 31. z posledních 32 soutěžních utkání, ale v Aténách začal nervózně a trenér Oren Amiel si musel vzít rychle oddychový čas. Český mistr se pak chytil a ještě v první čtvrtině začal mít na hřišti převahu.

Hodně k tomu pomohl americký pivot Alex Davis, který v základní části nedostával tolik prostoru a v šesti zápasech dal dohromady 13 bodů. Tentokrát se však blýskl 20 body a sedmi doskoky, jen za prvních šest minut na hřišti nasbíral osm bodů.

Spolu s Kendrickem Rayem, který si 30 body vytvořil nové maximum v soutěži, měl Davis hlavní zásluhu na tom, že si Nymburk už v prvním poločase vypracoval náskok až o 19 bodů. Hosté do hlavní přestávky proměnili 18 z 24 střel za dva body.

Ve druhé půli sice domácí hru vyrovnali, ale Nymburku se dařilo držet dvouciferný náskok. Vždy, když se soupeř začal přibližovat, opět mu odskočil a držel co nejlepší pozici do odvety.

Tři minuty před koncem se domácí přeci jen třemi koši v řadě dostali na rozdíl sedmi bodů, jenže pak kapitán Pavel Pumprla spolu s Eugenem Lawrencem dali důležité koše a Nymburk už si slibný náskok pohlídal.

AEK Atény - Nymburk 88:98 (14:21, 30:46, 57:69)
Nejvíce bodů: Harris 25, Punter 18, James 15, Green 14 - Ray 30, Davis 20, Lawrence 14, J. Bohačík 11.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.