Washington se Satoranským srovnal sérii s Torontem, výkon DeRozana nestačil | iSport.cz
23. dubna 2018 • 08:16

Washington se Satoranským srovnal sérii s Torontem, výkon DeRozana nestačil

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Basketbalisté Washingtonu Wizards porazili Toronto 106:98 a srovnali stav série prvního kola play off NBA na 2:2. Tomáš Satoranský opět odehrál jen necelých šest minut a připsal si jeden doskok.

Hráče Washingtonu zpočátku trápila střelba ze střední a delší vzdálenosti a v poločase prohrávali o 11 bodů. Ve třetí části však dali 40 bodů, tedy stejný počet jako za celou první půli. V úvodu poslední části Wizards ještě prohrávali o sedm bodů, ale závěr jim vyšel dokonale, přestože posledních pět minut hráli bez svého nejlepšího střelce Bradleyho Beala. Ten se totiž za stavu 92:92 vyfauloval.

Wizards však výborně bránili a došli si pro druhou výhru v sérii. Beal k ní přispěl 31 body, John Wall nasbíral 27 bodů a 14 asistencí. Satoranský se do hry dostal ve druhé čtvrtině, vystřelil jen jednou zároveň s poločasovým klaksonem od poloviny hřiště. Pak si ještě zahrál v poslední minutě zápasu. Prohru Toronta neodvrátilo 35 bodů DeMara DeRozana.

"Určitě jsou k poražení. Není to typický duel mezi nejlepším týmem konference a osmým. Je to mnohem vyrovnanější, než to na papíře vypadá. V základní části jsme s nimi měli vyrovnanou bilanci, i když jsme ve všech zápasech s nimi hráli bez Johna Walla. To nám dodává sebevědomí a teď bude důležité, jak zvládneme pátý zápas u nich. Tlak je nyní na nich, oni musí vyhrát," řekl Satoranský pro Radiožurnál.

John Wall fauluje útočícího DeRozana z TorontaJohn Wall fauluje útočícího DeRozana z Toronta

Tím, že v play off nedostává tolik prostoru, se nezaobírá a soustředí se na pomoc týmu. "Není to pro mě ideální situace, ale přistupuji k tomu pozitivně. V play off každý musí udělat vše pro vítězství. Samozřejmě každý hráč by chtěl pomoct na hřišti, ale to nejde. Play off je hodně o hvězdách. Takže já se snažím plnit svou roli. Ta je teď hlavně v obraně," dodal český reprezentant.

Na 2:2 vyrovnalo sérii také Milwaukee, které v neděli zdolalo Boston 104:102. Hrdinou koncovky byl Janis Adetokunbo, jenž pět sekund před sirénou dopíchl do koše neúspěšný pokus Malcoma Brogdona. Celtics měli šanci na vyrovnání, ale Marcus Morris střelu z odskoku neproměnil. Hostům se tak nepovedlo dokončit famózní obrat poté, co smazali dvacetibodové manko ze třetí čtvrtiny. Milwaukee k vítězství vedl Adetokunbo s 27 body, Khris Middleton přidal 23 bodů. Domácí náhradníci přestříleli lavičku soupeře 31:15. Celtics táhl Jaylen Brown s 34 body, Jayson Tatum nastřílel 21 bodů.

Hrozbu vyřazení odvrátili hráči San Antonia, kteří ve čtvrtém utkání porazili obhájce titulu Golden State 103:90 a snížili v sérii na 1:3. Domácí tým znovu vedl jako hlavní trenér Ital Ettore Messina, který zastupuje truchlícího Gregga Popoviche, jemuž zemřela manželka.

Spurs v utkání ani jednou neprohrávali a měli pouze osm ztrát, zatímco soupeř dvojnásobek. Warriors se drželi v zápase především díky výbornému doskoku, když v této statistice překonali soupeře 61:34. Hned sedm domácích hráčů nastřílelo devět a více bodů. Nejlepším střelcem San Antonia byl LaMarcus Aldridge s 22 body. Skvěle zahrál veterán Manu Ginobili, jenž dal 16 bodů. Golden State nestačilo 34 bodů a 13 doskoků Kevina Duranta, ani devět bodů, 18 doskoků a devět asistencí Draymonda Greena.

Výsledky:

Východní konference:

Milwaukee - Boston 104:102, stav série 2:2;

Washington - Toronto 106:98 (za domácí Satoranský 6 minut a 1 doskok), stav série 2:2;

Indiana - Cleveland 100:104, stav série 2:2.

Západní konference:

San Antonio - Golden State 103:90, stav série 1:3.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)