15. března 2019 • 07:51

Irvingův triple double přinesl Bostonu výhru, slavil i Denver

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Bostonu v NBA zvítězili doma nad Sacramentem 126:120 především zásluhou rozehrávače Kyrieho Irvinga. Nasbíral 31 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků a připsal si teprve druhý triple double své hvězdné kariéry a první po pěti letech.

Celtics přitom v první půli prohrávali až o 17 bodů, ale pak začali potvrzovat roli favorita a nakonec Sacramento porazili pojedenácté za sebou. Hostům nepomohlo ani 34 bodů Buddyho Hielda.

Indiana zvítězila 108:106 nad Oklahomou díky koši Wesleyho Matthewse dvě vteřiny před koncem po útočném doskoku. Thunders i díky 36 bodům Paula George a triple doublu Russella Westbrooka za 19 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí vedli o 18 bodů, ale Pacers dokonali obrat.

Nejprve minutu před koncem srovnal Donatas Sabonis, pak hostující kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony George dvakrát ztratil míč a Indiana tak měla šanci zápas rozhodnout. Bojan Bogdanovič sice minul, jenže Matthews doskočil a hned ze vzduchu zařídil vítězství.

Dramatická koncovka se odehrála i v Denveru, který ještě v poslední čtvrtině prohrával s Dallasem o 12 bodů, ale obrat dokonal v poslední vteřině Nikola Jokič. Srbský pivot sice nasbíral jen 11 bodů, ale ty klíčové si nechal na koncovku a v pravou chvíli proměnil těžkou střelu přes obránce jednou rukou po otočce.

Dallas tak prohrál posedmé za sebou. Hvězdný nováček Luka Dončič nasbíral 24 bodů, 11 doskoků a devět asistencí a šest vteřin před koncem nájezdem zakončeným smečí s faulem poslal Mavericks do vedení, následně však neproměnil trestný hod, který hostům nakonec chyběl.

Toronto si bez problémů poradilo s Los Angeles Lakers 111:98. Kawhi Leonard k tomu přispěl 25 body. LeBron James za hosty v souboji hvězd s Leonardem nastřílel 29 bodů. Lakers prohráli pošesté z posledních sedmi zápasů a na Toronto nestačili podeváté za sebou.

4. Utah 68 39 29 57,4
5. Minnesota 69 32 37 46,4