10. října 2008 • 21:00

Děčín rozhodl ve zlepšeném závěru

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Basketbalisté Děčína potvrdili roli favorita a v předehrávce druhého kola porazili Poděbrady 77:65. Severočeši zůstali stoprocentní, soupeř se zatím nedočkal v novém ročníku vítězství.

Nečekaně dlouho k němu ale Středočeši mířili. Po vyrovnané první čtvrtině se jim povedla především druhá část, ve které využili mizerné mušky domácího týmu z dálky.

Nejlepší střelec zápasu Beneš trojkou odstartoval a dvoubodovou střelou završil čtyřminutovou šňůru 11 bodů, po níž byli hosté ve vedení 31:21. Ještě ve 24. minutě vedly Poděbrady o 11 bodů, ale desetiminutovku na přelomu třetí a čtvrté části prohrály 4:22 a Děčín s vyrovnanějším kádrem už další zvrat nepřipustil.

Výsledek - 2. kolo:
Děčín - Poděbrady 77:65 (16:16, 24:33, 52:46)
Nejvíce bodů: Hatcher 16, Alič a Ofoegbu po 12, Miloš 10 - Beneš 21, Mujagič 9, Hubálek a Stria po 8. Rozhodčí: Zachara, Hruša, Hošek. Trestné hody: 33/24 - 16/13. Fauly 19:25. Trojky: 5:8. Diváci: 720.