11. října 2008 • 20:10

Souboj posledních finalistů vyhrál Nymburk

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Šampioni z Nymburka zvítězili ve šlágru Národní basketbalové ligy nad Novým Jičínem. Obhájci titulu ve druhé a třetí čtvrtině pouze dotahovali náskok soupeře, kterého porazili v létě ve finálové sérii.

Těsně před poslední přestávkou se dostali do vedení a agresivní hrou je zvýraznili. Hosty přestříleli především z větší vzdálenosti, protože trefili 13 trojek.

Druhé vítězství má na kontě i Prostějov, který doma porazil 85:64 NH Ostrava. Domácí Orli neustále navyšovali vedení a i přes výpadek v úvodu druhého poločasu dovedli zápas bezpečně k vítězství. Stoprocentní bilanci má i USK Praha po domácím triumfu 89:74 nad Libercem.

Prvního vítězství se dočkal opavský nováček, když v nejvyrovnanějším utkání dne zdolal ambiciózní Pardubice 83:81. Domácí tým bývalých mistrů si díky důsledné obraně vytvořil a do přestávky i udržoval dvouciferný náskok.

Pardubice se ale vrátily do hry, podařilo se jim vyfaulovat Šošku s Hutňanem a zápas zdramatizovaly. Rozhodující akci provedl tři sekundy před koncem Pumprla, který po odvážném průniku dal koš s faulem a proměnil i trestný hod.

Výsledky - 2. kolo:
Opava - Pardubice 83:81 (27:17, 45:32, 64:65)
Nejvíce bodů: Pumprla 26, Štec 16, Czudek 11 - Gaidamavičius 18, Gamma 16, Sirvydis 15, Grepl 15, Payne 12. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Kapl. Trestné hody: 25/21 - 33/22. Fauly: 29:24. Trojky: 6:7. Diváci: 850. Nejlepší hráč: Pumprla.
Prostějov - Ostrava 85:64 (20:14, 40:31, 65:49)
Nejvíce bodů: Staněk 16, Pruitt 14, Ames a Prášil po 11, Beechum 10 - Arnold 19, Stuchlý 18, Dillon 11. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Komprs. Trestné hody: 21/16 - 16/9. Fauly: 13:17. Trojky: 9:5. Diváci: 1500. Nejlepší hráč: Staněk.
USK Praha - Liberec 89:74 (16:14, 42:28, 67:49)
Nejvíce bodů: Platt 22, Hamm 19, Kotas 14, Vukotič 13 - Landa 19, Hampton 14, Blažek 13, T. Tóth 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Macela, Kittlerová. Trestné hody: 28/21 - 22/16. Fauly: 19:25. Trojky: 6:4. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Kotas.
Nymburk - Nový Jičín 99:84 (21:20, 42:48, 73:70)
Nejvíce bodů: Lee 21, Schilb 20, Sokolovský 15, Jagodnik 11, Křemen 10 - Walker 25, Šarovič 22, Ubilla 20. Rozhodčí: Vyklický, Galajda, Karásek. Trestné hody: 10/8 - 27/21. Fauly: 23:17. Trojky: 13:5. Diváci: 950.