Češky podruhé Turecko zdolaly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

České basketbalistky porazily v Istanbulu v odvetném přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Turecko 103:81. Zápas se po dohodě obou trenérů hrál na 4x12 minut.

Český tým byl lepší ve všech čtvrtinách, závěrečnou část vyhrál díky lepší fyzické kondici 32:17.

Oproti úternímu prvnímu zápasu dnes české basketbalistky podaly mnohem soustředěnější výkon. "Hráli jsme tvrději, těžili jsme z rychlého protiútoku i přesné střelby," uvedl trenér Milan Veverka, kterému chyběla kvůli bolestem zad Elhotová.

Silnou zbraní českých basketbalistek byla i střelba z tříbodového území, odkud zaznamenaly devět úspěšných pokusů. Navíc měl český tým devadesátiprocentní úspěšnost trestných hodů a soupeřky přehrál také v doskakování, když získal pod košem o 15 míčů více.

Po čtvrtečním návratu domů se české basketbalistky sejdou v neděli odpoledne v Brně, kde je v pondělí a v úterý čekají dva přípravné zápasy s Austrálií.

Turecko - Česko 81:103 (27:30, 42:47, 64:71)

Nejvíce bodů: Nevlinová 20, Horasanová 18 - Kulichová 17, Veselá 14, Maňáková, Šnajdrová a Borecká po 12.Utkání se hrálo po dohodě trenérů na 4x12 minut.