22. července 2009 • 09:21

Jao Ming je po operaci, vše jde podle plánu

Autor:
jao ming
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný čínský basketbalista Jao Ming je po operaci zlomené levé nohy, kvůli které vynechá nadcházející sezonu NBA. Pivot Houstonu teď bude mít nohu šest až osm týdnů v sádře a poté začne s rehabilitací."Všechno šlo podle plánu a podařilo se nám nejen spravit zlomenou kost, ale také nastavit ostatní kosti tak, abychom zmenšili na ně vyvíjený tlak při pohybu," citovala agentura Reuters lékaře Rockets Toma Clantona.

Osmadvacetiletý Jao Ming se zranil začátkem května v play off s pozdějšími vítězi Los Angeles Lakers. Lékaři původně předpokládali, že jeho pauza bude maximálně tříměsíční, skutečnost však byla mnohem horší, protože se jim nepodařilo najít jiné řešení. Hráč musel na operaci a následná léčba ho připraví o celou sezonu NBA.

Čínský pivot měl stejné potíže s levou nohou už loni, kdy kvůli únavové zlomenině vynechal celé play off. Poté se podrobil operaci a nakonec si stihl zahrát za Čínu na olympiádě v Pekingu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, basketbal, nba, Jao, Ming
 Klasická verze
Mobilní verze